Tragiczny finał sylwestrowej zabawy. 36-latek ugodził nożem swojego krewnego

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Krakowscy policjanci zatrzymali 36-latka podejrzanego o dokonanie zabójstwa w sylwestrową noc. Mężczyzna w trakcie awantury ugodził nożem swojego 28-letniego krewnego. Zatrzymanemu grozi dożywocie.

31 grudnia około godz. 22, w jednym z mieszkań na terenie Mistrzejowic doszło do tragedii.  Pomiędzy młodymi mężczyznami doszło do awantury. W jej wyniku 36-letni gospodarz ugodził nożem swojego 28-letniego krewnego, który przyszedł w odwiedziny, by spędzić tam sylwestrową noc.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Sztab Policji KMP w Krakowie i z VII komisariatu Policji, którzy do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego, udzielali pierwszej pomocy rannemu.

28-latek został zabrany do jednego z krakowskich szpitali. Poszkodowany - pomimo walki lekarzy o jego życie - zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

– Policjanci którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zatrzymali 36-latka. Ponadto przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia,  przesłuchali świadków, zabezpieczyli nóż jako narzędzie zbrodni. Zatrzymanemu postawiono  zarzut zabójstwa, za co grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności – informuje Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

2 stycznia krakowski sąd, w oparciu o zebrany materiał dowodowy, przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice