Tydzień oszustw. „Sklep wyglądał całkiem normalnie”

fot. pixabay.com

Prokuratura Rejonowa dla Krakówa – Śródmieście Wschód zawiesiła postępowanie w sprawie szeregu oszustw dokonanych przez właścicieli jednego ze sklepów internetowych.

Simpatio.pl, bo o nim mowa, oferował sprzęt elektroniczny po bardzo atrakcyjnych cenach. Witryna trafiła na listę podejrzanych sklepów na kilku portalach zajmujących się tematyką bezpieczeństwa w sieci już w 2019 roku. Mimo to wiele osób dało się oszukać, płacąc za nieistniejący towar.

– Właśnie zorientowałem się, że padłem ich łupem. Zamówiłem w niedzielę i jak głupi wpłaciłem ponad 500 zł – czytamy na stronie oceniającej pracodawców. To właśnie tam oszukani klienci wylewali swoje żale, ale też informowali się m.in. o krokach prawnych, jakie zamierzają poczynić.

– Kurczę, sklep wyglądał całkiem normalnie. Mam nauczkę, ale na pewno nie puszczę tego płazem – pisał inny oszukany klient.

– Też zostałam oszukana. Dzwoniłam do firmy, gdzie mieli mieć siedzibę. To jest biuro coworkingowe. Dostałam informację, że ta firma nie jest zarejestrowana pod ich adresem od dwóch lat – to kolejny opis.

Spółka, która jest właścicielem sklepu został zarejestrowana w branży budowlanej. Zarząd stanowił jeden człowiek – Oles Z.

Obecnie śledztwo, które jest prowadzone w związku z oszustwami, do których miało dojść między 23 a 30 stycznia 2020 jest zawieszone. Tak zdecydował prokurator 31 grudnia 2020 roku. Jak widnieje w komunikacie, chodzi o brak możliwości realizacji czynności z podejrzanym.

comments powered by Disqus