Udany maj na krakowskim lotnisku. Niewiele mniejszy ruch niż przed pandemią

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W maju z usług krakowskiego lotniska skorzystało 681 275 pasażerów. To wciąż o 9% mniej w stosunku do maja 2019 roku, ale już o 778% więcej w stosunku do maja 2021 roku, kiedy podróżowanie było znacznie ograniczone z powodu epidemii.

Łącznie od początku 2022 roku obsłużono 2 473 068 pasażerów. – Do końca roku szkolnego pozostało jeszcze kilka tygodni, ale na krakowskim lotnisku już czujemy wraz z pasażerami wakacyjną atmosferę. Cieszymy się, że maj okazał się frekwencyjnym sukcesem i mamy nadzieję, że kolejne miesiące pozwolą na dalszy rozwój ruchu turystycznego w całej Małopolsce – komentuje Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Nowości w Kraków Airport

Krakowskie lotnisko wprowadziło w ostatnim czasie szereg udogodnień dla podróżujących. W wielu miejscach można znaleźć urządzenia do szybkiego ładowania urządzeń mobilnych, wprowadzono także specjalistyczne fotele relaksacyjne do masażu.

Ważnym punktem jest również przeprowadzony remont toalet oraz wdrożenie licznych udogodnień dla matek z małymi dziećmi.

Dzisiaj z okazji Dnia Dziecka został uruchomiony nowy plac zabaw dla dzieci, gdzie najmłodsi będą mogli spędzić czas w oczekiwaniu na podróż.