Uderzenie w nielegalny hazard. 800 tys. zł kary za automaty

fot. Komenda Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Olkuscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie zlikwidowali nielegalnie działający punkt z grami hazardowymi. Zabezpieczono osiem automatów do gier.

11 stycznia na terenie Olkusza policjanci ujawnili lokal, w którym dochodziło do organizowania gier hazardowych.

Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie przeszukali pomieszczania lokalu, zabezpieczając w trakcie prowadzonych czynności osiem nielegalnych automatów do gier.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny.

– Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i posiadacz lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do trzech lat – podaje Bartosz Izdebski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Znalezione urządzenia zostały zabezpieczone i przekazane do depozytu Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie. W tej sprawie będzie się toczyło postępowanie karno-skarbowe.