Ukradł rower i płacił skradzioną kartą. Teraz czeka go kara

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W miniony wtorek policjanci zatrzymali mężczyznę, który w grudniu ukradł rower w rejonie Krowodrzy. Odpowie też za kradzież karty bankomatowej, której użył do zrobienia zakupów.

Na początku grudnia policjanci odebrali zgłoszenie o kradzieży roweru, do której doszło w rejonie Krowodrzy. Właściciel wycenił wówczas straty na 1200 złotych.

Kiedy na podstawie zebranych dowodów udało się ustalić sprawcę, kryminalni zapukali do jednej z kamienic w centrum miasta. Po przybyciu pod ustalony adres, drzwi do mieszkania otworzył 33-latek, który po poinformowaniu o powodzie policyjnej wizyty został zatrzymany i przewieziony do komisariatu przy ul. Królewskiej.

Jak się okazało, kradzież roweru nie była jedynym przewinieniem, jakiego dopuścił się mężczyzna. Śledczy ustalili, że tuż przed świętami Bożego Narodzenia ukradł on kartę bankomatową, której jeszcze tego samego dnia użył kilka razy, płacąc za swoje zakupy o wartości kilkuset złotych.

Jako że mężczyzna płacił za zakupy cudzą kartą płatniczą, oprócz zarzutów kradzieży usłyszał również zarzuty kradzieży z włamaniem.

Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza