Uwaga kierowcy. Szykują się kolejne utrudnienia na zakopiance

Budowa kładki w Mogilanach fot. GDDKiA

W nocy z czwartku na piątek będą prowadzone prace związane z budową kładki dla pieszych w Mogilanach. Roboty będą prowadzone od 22 do 4 rano, w tym czasie kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu w każdym kierunku.

Największe utrudnienia dla kierowców będą ok. 2-3 w nocy. – W tym czasie będziemy ustawiać przęsła kładki na podporach. Wtedy, na ok. 30 minut, zamkniemy całkowicie ruch na zakopiance – informują drogowcy.

Kładka w Mogilanach

GDDKiA buduje nowe przejście dla pieszych nad zakopianką w południowej części Mogilan, w okolicy przystanku autobusowego Włosań. Zostaną połączone ul. Żary i św. Rity, by zapewnić bezpieczną komunikację między dwiema stronami DK7. – Dzięki czemu będziemy mogli zlikwidować funkcjonującą dziś w tym miejscu „zebrę” – dodają drogowcy.

Przez ten odcinek Zakopianki każdego dnia przejeżdża ponad 52 tysiące samochodów, kładka zdecydowanie wpłynie więc na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Od 2017 roku były w tym miejscu trzy wypadki z udziałem pieszych.

Kładka jest na trzech podporach – dwie będą po obu stronach Zakopianki, a trzecia w środku, między jezdniami. Konstrukcja ma 3,4 m szerokości i 40 m długości i biegnie 6 m nad DK7. Wejście na kładkę będzie dostępne za pomocą schodów i wind.

Koszt inwestycji to 6 mln zł. Prace mają zostać ukończone w listopadzie tego roku.

Bezkolizyjne przejścia nad (i pod) Zakopianką

Kładka w Mogilanach to jedna z kilku tego rodzaju inwestycji, które realizujemy dla pieszych przechodzących przez Zakopiankę. Bliżej Krakowa, w Libertowie, w najbliższych latach powstaną trzy kładki:

  • koło skrzyżowania DK7 z ul. Świetlistą;
  • koło przystanku autobusowego Góra Libertowska;
  • przy skrzyżowaniu z ul. Rumianą i ul. Przylesie.

Te obiekty powstaną w ramach przebudowy Zakopianki w Libertowie.