Krótko

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu na ul. Dobrego Pasterza

Od dziś (8 listopada) do 22 listopada zmieniona jest organizacja ruchu na ul. Dobrego Pasterza, na odcinku od ul. Szklanej do al. 29 Listopada.

Ruch pojazdów jest możliwy tylko w kierunku wylotówki na Warszawę. Zmienione zostały trasy autobusowe nr 105, 132, 139, 199, 405 i 610.

Na ul. Dobrego Pasterza obowiązuje ruch jednokierunkowy w kierunku al. 29 Listopada. Pojazdy korzystają z południowego fragmentu jezdni.

Utrudnienia dla ruchu kołowego związane są ze zwężeniem jezdni oraz koniecznością korzystania z objazdu. Dojazd do ul. Dobrego Pasterza z al. 29 Listopada został poprowadzony ul. Powstańców i Łepkowskiego.

Na skrzyżowaniu z al. 29 Listopada ruch jest regulowany za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Dojazd do ul. Chlebowej został zapewniony od strony al. 29 Listopada.

Przystanek autobusowy na ul. Dobrego Pasterza przeniesiono w rejon ul. Szklanej.

Ruch pieszy odbywa się południową stroną ul. Dobrego Pasterza. Na ul. Dobrego Pasterza wytyczono tymczasowe przejście dla pieszych.

Zmiany tras linii autobusowych:

  • nr 105, 405, 610 w kierunku Prądnika Czerwonego kursują po trasie zmienionej: „Dworzec Główny Zachód”/„Borek Fałęcki” – ... – al. 29 Listopada, ul. Lublańska, ul. Dobrego Pasterza, ul. Majora, ul. Powstańców – „Prądnik Czerwony”/„Cmentarz Prądnik Czerwony”.
  • Na zmienionym odcinku trasy autobusy będą zatrzymywać się na przystankach: „Lublańska”, „Olsza II”, „Rondo Barei”, „Olszecka”, przeciwnych kierunkach linie nr 105 i 610 kursują bez zmian.
  • nr 132, 139 w kierunku kombinatu kursują po trasie zmienionej: „Dworzec Główny Zachód”/„Przybyszewskiego” – ... – al. 29 Listopada, ul. Lublańska, ul. Dobrego Pasterza – ... – „Kombinat”.
  • Na zmienionym odcinku trasy autobusy zatrzymują się na przystankach: „Lublańska”, „Olsza II”, w przeciwnych kierunkach linie kursują bez zmian.
  • nr 199 w kierunku „Prądnika Czerwonego” kursuje po trasie zmienionej: „Mydlniki Wapiennik P+R” – ... – al. 29 Listopada, ul. Powstańców, ul. Strzelców – „Prądnik Czerwony”.
  • Na zmienionym odcinku trasy linia obsłuży dodatkowy przystanek „Na Barciach” 72, zlokalizowany na ul. Powstańców za skrzyżowaniem z ul. Na Barciach, w przeciwnym kierunku linia kursuje bez zmian.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony