W budynku Poczty Głównej powstanie klub

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Część gmachu Poczty Głównej przy ul. Westerplatte i Wielopole zamieni się w klub. Właściciele obiektu wynajęli przestrzeń dawnego Klubu Pocztowca „Expresik” na rok. Pierwsza impreza już w marcu.

Zabytkowy budynek Poczty Głównej jest obecnie własnością czeskiego funduszu Zeitgeist Asset Management, który zamierza go przerobić na luksusowy hotel. Jak informowaliśmy w połowie ubiegłego roku, hotel powinien już funkcjonować pod koniec 2023 roku. Wygląda jednak na to, że przekształcenie gmachu na hotel się przedłuży, jego część została wynajęta jako przestrzeń dla nowego klubu Poczta Główna.

– Klub Poczta Główna to nowe miejsce spotkań w zabytkowej kamienicy na rogu ulic Westerplatte i Wielopole. Miejsce to przez najbliższy rok będzie w naszych rękach, chcemy podarować mu nowe, ekscytujące życie i stworzyć pop-upową oazę na mapie naszego miasta – czytamy w komunikacie klubu.

Reaktywacja „Expresika”

Klub Poczta Główna to inicjatywa dwóch osób, dotychczasowych organizatorów wydarzeń związanych z muzyką elektroniczną w Krakowie.

– W pewnym momencie dopadła nas pandemia. Potem zobaczyliśmy, że Poczta Główna została sprzedana i będzie przekształcana na hotel. Postanowiliśmy odezwać się do właściciela. Okazało się, że budowa hotelu jeszcze trochę potrwa, więc podpisaliśmy umowę na wynajem – mówi współzałożyciel klubu Poczta Główna.

Nowy klub ruszy w marcu, oficjalna impreza przewidziana jest na weekend (11-13 marca). To swoista reaktywacja dawnego Klubu Pocztowca „Expresik”, mieszczącego się za charakterystycznymi zielonymi drzwiami po lewej stronie budynku, zaraz przy komendzie straży pożarnej.

– Niewiele osób wiedziało w ogóle o istnieniu „Expresika”. To miejsce na półpiętrze budynku, gdzie jest już przygotowany klub z wielką salą taneczną i salą barową. Nie robimy tam żadnych rewolucji, jedynie odświeżamy stare wnętrza, odmalowujemy ściany, poszerzamy bar i oddajemy klub w jego pierwotnym kształcie w ręce mieszkańców – wyjaśnia założyciel klubu.

Imprezy w klubie Poczta Główna będą odbywać się w weekendy, jednakże właściciele chcą wykorzystać to miejsce też do organizacji różnych inicjatyw miejskich. – Jesteśmy otwarci dla każdego i na każdą propozycję, od zajęć jogi i tańca, po kiermasze, wystawy, targi i spotkania biznesowe – dodaje.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus