W Krakowie może być głośno. Zabrzmi m.in. Marsz Imperialny z „Gwiezdnych Wojen”

fot. Afera-Studio

Strajk Kobiet w całej Polsce trwa. Dziś w Krakowie w różnych miejscach miasta zabrzmi muzyka, w tym m.in. Marsz Imperialny z filmu „Gwiezdne Wojny”.

– Dzisiaj od godziny 14 do godziny 15 puszczamy przez okna na wszystkie ulice Krakowa muzykę, aby Kraków nie zapomniał, że cały czas tu jesteśmy i głośno upominamy się o prawa kobiet – czytamy na facebookowej stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w Krakowie.

Protesty trwają

W piątek przez Kraków przeszedł milczący Studencki Spacer Parasolek, a na Rynku Głównym odbyła się manifestacja. O godzinie 18.00 rozpoczął się natomiast strajk w ruchu.

Protesty od ubiegłego tygodnia odbywają się w wielu miastach Polski - zarówno tych większych, jak i mniejszych. 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że dopuszczalność aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia lub choroby płodu jest niegodna z Konstytucją. Decyzja TK oznacza, że z polskiego prawa zostaje usunięty przepis, który do tej pory na to pozwalał. Przerywanie ciąży pozostanie dopuszczalne w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia matki i wtedy, gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego, np. gwałtu.

Więcej >>> Strajk Kobiet. Kolejny dzień protestów w Krakowie