W Krakowie spotkali się przeciwnicy 5G. Od zagrożenia dla zdrowia po kontrolę umysłów

Konferencja "Polska wolna od 5G" fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W czwartek w Hotelu Europejskim na całodniowej konferencji zgromadzili się przeciwnicy technologii 5G, czyli nowego standardu łączności komórkowej. Przedstawiali argumenty, które miały pokazać, że technologia ta jest nie tylko szkodliwa dla zdrowia ze względu na promieniowanie, ale jest też groźną bronią i sposobem kontrolowania ludzkich umysłów.

5G to nowy standard w łączności komórkowej, następca obecnego dziś 4G. Ma się charakteryzować szybszymi przepływami danych, a więc większą efektywnością i umożliwieniem nowych zastosowań. Pierwsze testy były już w Europie prowadzone, a polskie oddziały operatorów Orange i T-Mobile zapowiadają uruchomienie takiej możliwości dla klientów jeszcze w tym roku. Zgodnie ze strategią ministerstwa cyfryzacji, do 2025 roku zasięgiem 5G miałyby zostać objęte wszystkie obszary miejskie i główne szlaki transportowe.

Całe zło

Nowa technologia ma też jednak swoich zaciętych przeciwników i takie właśnie osoby można było spotkać w czwartek na konferencji. Jej organizatorem była grupa inicjatywna My Wolni Ludzie. W programie znalazło się m.in. obejrzenie wywiadu z Barriem Trowerem, „specjalistą od wojskowej technologii mikrofalowej, światowym znawcą tematu kontroli umysłu i systemów broni mikrofalowej”, a także liczne referaty, np. „5G – strategiczna sieć do przenoszenia pól torsyjnych w celu wprowadzania ich do organizmów nieświadomych niczego konsumentów” albo „5G – narzędzie do masowej kontroli umysłu”.

Według pierwotnego programu, obecny miał być też Jerzy Zięba – znany lider tzw. „antyszczepionkowców”, autor pseudonaukowej książki „Ukryte terapie”, krytykowany mocno przez ekspertów medycznych.

Technologia totalitarna

– Musimy się zastanowić, dlaczego tak zawzięcie pewne kręgi władzy na naszej planecie dążą do wprowadzenia sieci 5G – mówiła Ewa Pawela, przedstawiona jako „sygnalistka kontroli umysłu w Polsce”. W jej ocenie sieć 5G to realizacja planów światowej elity, by wpływać na umysły już nie tylko jednostek, ale całych społeczeństw. Te plany to pokłosie Holocaustu – światowi decydenci mieli uznać, że nie można nigdy więcej dopuścić do takiej erupcji złych emocji, trzeba „przemodelować człowieka jako gatunek”. – Uczyni się tak dlatego, żeby zatomizować społeczeństwo, żeby oddzielić człowieka od sąsiada, od członka rodziny – mówiła Pawela. Takim społeczeństwem łatwiej jest zarządzać i nawet stadionowych chuliganów można „poprzerabiać na łagodne baranki”. – Władcy chcieli nas dowolnie stroić. Mieliśmy się z czasem stać wcieleniem ich ideałów, ich wizji – opowiadała prelegentka, która sama przedstawia się jako ofiara kontroli umysłu.

Sieć 5G miałaby być właśnie narzędziem tego planu. – Ta technologia będzie totalitarna. Anteny będą naprawdę wszędzie. Ziemia zostanie spowita otuliną z mikrofal – zapowiadała. Ostrzegała, że w ten sposób będzie można wpływać na nastroje i myśli całych populacji. – Owszem, 5G będzie służyć do telekomunikacji. Ale to nie będzie cel podstawowy. Cel jest taki, że każdy z nas będzie na takiej elektronicznej smyczy – mówiła i zapowiadała, że zapowiadany „internet rzeczy” to tylko krok w stronę „internetu ludzi”, w którym ktoś kto nie będzie zaczipowany, nie będzie mógł korzystać z różnych urządzeń. Co więcej, eksperymenty polegające na takim wpływaniu na ludzkie umysły miały już być prowadzone.

Miasto promuje i wspiera

Co istotne, choć miasto nie było współorganizatorem wydarzenia, było pośrednio ważnym jego bohaterem. W programie znalazło się wystąpienie Marty Pateny – wcześniej radnej miejskiej zajmującej się przede wszystkim tematyką tzw. elektrosmogu, a teraz Społecznego Doradcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Problematyki Bioelektromagnetycznej. Występowała też dr Barbara Gałdzińska-Calik, wiceprezes Stowarzyszenia „Nasze Bielany” (to od stacji bazowej przy szkole na Bielanach rozpoczęła się w Krakowie historia walki z promieniowaniem elektromagnetycznym). Gałdzińska-Calik jest od kilku lat przedstawiana jako „ekspert Urzędu Miasta Krakowa ds. zanieczyszczenia polami elektromagnetycznymi”, tak też przedstawiała się startując w ostatnich wyborach do sejmiku z listy Wspólna Małopolska.

O tym, że urząd miasta wspiera tego rodzaju działania, mówiła sporo Marta Patena, przywołując m.in. trzy zorganizowane w tej sprawie międzynarodowe fora, umieszczenie na stronach miejskich mapy rozmieszczenia stacji bazowych, wydawanie ulotek dla mieszkańców czy zakup trzech ekspozymetrów, które mają być nieodpłatnie udostępniane mieszkańcom, by mogli zbadać, w jakim stopniu są narażeni na promieniowanie w swoim miejscu zamieszkania.

W efekcie Kraków był przedstawiany jako miasto, które najmocniej zaangażowało się w walkę z promieniowaniem. Marta Patena dała jasno do zrozumienia, że dużą rolę w tej sprawie odgrywa sam Jacek Majchrowski. – Prezydent Jacek Majchrowski docenia ten problem, docenia sprawy, z którymi zwracają się do niego mieszkańcy – stwierdziła i podała przykład, że już samo mianowanie jej społecznym doradcą jest tego potwierdzeniem.

Marta Patena zachęcała m.in. do tego, by wyłączać na noc routery wi-fi i namawiać do tego sąsiadów oraz doprowadzić do całkowitego zakazu lokalizowania stacji bazowych w rejonie szkół i przedszkoli.

comments powered by Disqus