W parku Jalu Kurka cytowano Grechutę: „Kraków nigdy tak jak dziś nie miał w sobie takiej siły”

fot. Materiały prasowe
Aleksander Miszalski zaprosił mieszkańców do dołączania do niego na ostatniej prostej kampanii wyborczej.
Konferencja prasowa kanydata na prezydenta Krakowa odbyła się w parku Jalu Kurka. Miszalski zapewnia, że już w 2011 roku walczył o to, żeby to miejsce zostało udostępnione mieszkańcom. Spotkanie było jednak w głównej mierze poświęcone drugiej turze wyborów, w trakcie której poseł Platformy Obywatelskiej zmierzy się z Łukaszem Gibałą z Krakowa dla Mieszkańców.

– Przed Krakowem wielka szansa, żeby siły obywatelskie, te, które myślą o Krakowie jako o pewnym marzeniu wielkiej europejskiej metropolii, niewykluczającej, zapraszającej, a zarazem uruchamiającej wielki potencjał tego miasta, ziściły to marzenie – mówił prof. Stanisław Mazur ze Stowarzyszenia Lepszy Kraków. Jeśli Miszalski zostanie prezydentem, prof. Mazur prawdopodobnie będzie jego zastępcą.

Swoje poparcie dla kandydata Koalicji Obywatelskiej wyraził wojewoda małopolski z Polskiego Stronnictwa Ludowego Krzysztof Klęczar. Podkreślił, że Aleksander Miszalski jest człowiekiem dialogu i kompromisu. Z kolei Ryszard Śmiałek z Nowej Lewicy, wicewojewoda małopolski, zaapelował do wszystkich ludzi o lewicowej wrażliwości o mobilizację w niedzielę i o wybór Aleksandra Miszalskiego.

Poseł Paweł Śliz z Polski 2050 zacytował Marka Grechutę: „Kraków nigdy tak jak dziś nie miał w sobie takiej siły”. – Wszyscy razem tu stoimy i mówimy o tym, że chcemy razem pisać tę piosenkę o Krakowie, nową piosenkę, razem – mówił Śliz.