W sierpniu bez tramwajów w centrum Krakowa

Przebudowa II odcinka wokół Plant fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W pierwszej połowie sierpnia mają rozpocząć się prace związane z przebudową III części torowiska wokół Plant. Od skrzyżowania ul. Basztowej z ul. Lubicz aż po ul. Piłsudskiego, będzie obowiązywał dla samochodów ruch jednokierunkowy. Urzędnicy otrzymali już długo wyczekiwaną dokumentację projektową.

Przypomnijmy, że według planów urzędników z 2015 roku robotnicy na placu budowy mieli pojawić się w połowie marca tego roku. Aby prace budowlane mogły rozpocząć się w marcu, potrzebna była pełna dokumentacja techniczna na przełomie 2015 i 2016 roku. Jednak tak się nie stało.

– Jesteśmy w trakcie uzgadniania projektu na przebudowę torowiska w centrum Krakowa – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Długo wyczekiwany projekt modernizacji prawie 500-metrowego fragmentu ulicy Basztowej od ul. Długiej po ul. Westerplatte doczekał się dokumentacji.

Początek prac w sierpniu

W środę projektant złożył na ręce urzędników projekt przebudowy nie tylko ulicy Basztowej, 150-metrowy odcinek ul. Westerplatte od skrzyżowania z ul. Zamenhofa, ale również dwóch skrzyżowań: pod Dworcem Głównym oraz Długiej z Basztową.

Prace budowlane związane z wielkim remontem w centrum Krakowa mają rozpocząć się zaraz po Światowych Dniach Młodzieży. W pierwszej połowie sierpnia robotnicy zaczną remontować skrzyżowanie Basztowej z Westerplatte, później wykonają przebudowę odcinka w ciągu ulicy Basztowej, a następnie przeniosą się na skrzyżowanie ul. Basztowej z Długą.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto