Ważne skrzyżowanie na al. 29 Listopada odblokowane. Kiedy koniec? [ZDJĘCIA]

Od środy kierowcy mogą już skręcać w prawo z al. 29 Listopada w ul. Dobrego Pasterza. Plan jest taki, by przebudowana aleja była gotowa przed Świętami.

– Wykonawca robi wszystko, żeby utrzymać zapowiadany przedświąteczny termin zakończenia prac – mówi nam Jan Machowski, rzecznik prasowy ZIM.

Prace trwają, wykonawca zgromadził na miejscu sporo sprzętu. W środę udrożnione zostało skrzyżowanie z ul. Dobrego Pasterza – możliwy jest tam już ruch dwukierunkowy. Od czwartku linie 105, 132, 139, 199, 405 i 610 wróciły na swoje trasy.

Najtrudniejszy rejon to obecnie okolice ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej. Tam prowadzone są jeszcze roboty ziemne – co prawda nie przy samej jezdni, ale nawet jeśli dotyczą chodnika czy pobocza, to i tak powodują komplikacje – mówi przedstawiciel ZIM. – Ale największym utrudnieniem i tak jest pogoda. To ona w tym momencie rozdaje karty – stwierdza.

Termin zakończenia prac stopniowo się przesuwa. Jeszcze niedawno zapowiadano, że całość zadania zakończy się w listopadzie.

Kończą pętlę

Tuż obok kończy się osobna, ale jednak powiązana z al. 29 Listopada inwestycja. Wykonawca linii tramwajowej do Górki Narodowej ma ostatnie tygodnie na dokończenie prac przy budowie węzła przesiadkowego.

– Tutaj prace mają się zakończyć do końca roku. Wykonawca deklaruje, że jest to realne. Tak, by w nowym roku parking Park&Ride i wszystkie pozostałe elementy mogły zafunkcjonować – zapowiada rzecznik ZIM. Zmiany w komunikacji miejskiej zostaną zapowiedziane z wyprzedzeniem.

Miasto podało wczoraj, że przez trzy ostatnie miesiące z linii tramwajowej na Górkę Narodową skorzystało około 1,6 mln pasażerów. W tym czasie tramwaje linii nr 18 i 50 pokonały pomiędzy przystankami „Krowodrza Górka P+R” – „Papierni Prądnickich” 178 tysięcy kilometrów, wykonując 42,5 tys. kursów.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały

Aktualności

Pokaż więcej