Weekend w pigułce (16–17 marca)

W ten weekend wiosenny Kiermash fot. mat.prasowe Kiermashu

Co w ten weekend dzieje się w mieście? Sprawdźcie w naszym cotygodniowym przeglądzie.

Wiosenny Kiermash

W ten weekend w Muzeum Inżynierii Miejskiej kolejna odsłona Kiermashu. Co czeka na odwiedzających tym razem? Ubrania, biżuteria, okulary, torby, plecaki, czapki i wszelkie inne dodatki. W przerwie od zakupowego szaleństwa będzie też można skosztować pysznej kawy, ciast, kanapek i zupy. Warto dodać, że kilka metrów dalej znajduje się skwer pełen food trucków. Frytki belgijskie, burgery, maczanka krakowska, naleśniki, sushi – czyli dla każdego coś dobrego. Kiermash potrwa od soboty do niedzieli w godzinach 11.00–18.00. Wstęp wolny.

Są tu mistrzowie poprawnej polszczyzny?

W tę sobotę odbędzie się V Dyktando Krakowskie. Jak co roku do naszego miasta przyjadą setki osób z całej Polski, by wziąć udział w wydarzeniu. Swoje umiejętności ortograficzne sprawdzą zarówno dorośli, jak i dzieci. Po raz kolejny dyktando będzie pisane w dwóch kategoriach – otwartej i junior.

Tydzień Kina Hiszpańskiego

Do 21 marca w Kinie pod Baranami potrwa 19. Tydzień Kina Hiszpańskiego. W programie znalazło się 16 różnych produkcji, wśród których nie zabraknie filmów prezentowanych na najważniejszych międzynarodowych festiwalach oraz tych, które zdobyły prestiżowe nagrody.

Będzie „Wesele”!

Czas na wielkie świętowanie 118. rocznicy wystawienia spektaklu „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w Teatrze Miejskim w Krakowie.  Inscenizacja rozpocznie się 16 marca (sobota) o godzinie 11:00. Wydarzenie będzie miało charakter flashmobu. Pochód, wraz z dorożkami, ruszy z ul. Szewskiej w stronę Rynku Głównego. Dalej pokieruje się, w rytmie dźwięków instrumentów kapeli ludowej, w stronę Bazyliki Mariackiej, gdzie odbyły się historyczne zaślubiny. Nie zabraknie Krakowiaka! Całość zwieńczy inscenizacja przy dawnym Teatrze Miejskim, w której wezmą udział aktorzy Teatru w Krakowie im. J. Słowackiego.


„Niech cię utulą irlandzkie wzgórza…”

Nowohuckie Centrum Kultury już w tę niedzielę zaprasza na spektakl taneczny Wind Dancer w wykonaniu Zespołu Tańca Irlandzkiego Eriu. Towarzyszyć mu będzie muzyka na żywo w wykonaniu SheeBan Celtic Band. Początek o godzinie 17.00.

Muzyka Hansa Zimmera powraca do Krakowa

W niedzielę o 19.00 w Tauron Arenie Kraków rozpocznie się koncert The World of Hans Zimmer. A Symphonic Celebration. Podczas koncertu zabrzmią utwory znane z Gladiatora czy Króla Lwa. Na scenie wystąpią przyjaciele i współpracownicy Zimmera – australijska wokalistka i kompozytorka Lisa Gerrard, mołdawska śpiewaczka i solistka operowa Valentina Naforniță, piosenkarka i kompozytorka serbskiego pochodzenia Asja Kadrić oraz uznani instrumentaliści.

Mela Koteluk w klubie Studio

W sobotę 16 marca o 20.00 w klubie Studio rozpocznie się koncert Meli Koteluk. Podczas wiosennej trasy Migawka ’19 zaprezentuje materiał z nowej płyty. Migawka to trzecia płyta w dorobku polskiej artystki. Koteluk jest autorką wszystkich tekstów, które opowiadają o doświadczeniu miłości, wolności i śmierci. Album swoją premierę miał 9 listopada.

comments powered by Disqus