Weekendowe atrakcje dla najmłodszych (15–17 lipca)

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Smoczy piknik w Parku Decjusza, sąsiedzkie spotkanie w MuFo Rakowicka, a może festyn miejski na Zabłociu? W ten weekend najmłodsi mieszkańcy Krakowa nie będą się nudzić.

Chodźże na Zabłocie

Przed nami trzy dni świętowania i zabawy. Od 15 do 17 lipca w Hali Lipowej będzie trwać festyn miejski pod hasłem „Chodźże na Zabłocie”. Wydarzenie dedykowane jest wszystkim mieszkańcom Krakowa, zarówno tym małym, jak i dużym.

W programie m.in. Sąsiedzka Wyprzedaż Garażowa i kiermasz lokalnych firm, koncerty i sety na scenie On Lemon, plenerowe Silent Disco, wycieczki z przewodnikiem po Zabłociu – street art., Bałkańska Bibka, kiermasz winyli i targ lokalnych rzemieślników.

Organizatorzy przygotowali także warsztaty i pokazy dla dzieci, w tym dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy i watę cukrową.

Smoczy piknik w Parku Decjusza

W piątek najmłodsi krakowianie, ich opiekunowie oraz turyści będą mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu. 15 lipca w godz. 16:00–18:00 w Parku Decjusza odbędzie się smoczy piknik, podczas którego pojawią się ziejący ogniem goście. W programie gra terenowa nawiązująca do Smoka Delicjusza i polegająca na pobudzeniu zmysłów.

Nie zabraknie również baniek mydlanych, malowania buziek oraz poczęstunku w postaci kawy, lemoniady i waty cukrowej. Będzie także sprzęt sportowy oraz kocyki.

Rodzinny weekend w Shuvarach

W zeszły weekend odbyło się huczne otwarcie nowej strefy rekreacji w Płaszowie. Jednak atrakcji nie zabraknie również 16 i 17 lipca. W godz. 12:00-18:00 Shuvary Park zaprasza do wspólnej rodzinnej zabawy.
Co w programie?

  • Kącik kreatywny dla dzieci
  • Warsztaty z pięciu nietypowych dziedzin sportowych
  • Animatorzy, szczudła, ogromne bańki mydlane, balony, wata cukrowa, popcorn
  • Stoisko pokazowe największej i najbardziej rozpoznawalnej szkoły BMX w kraju
  • Dziecięce menu w food truckach

Dzień sąsiedzki w MuFo Rakowicka

Muzeum Fotografii przy ul. Rakowickiej zachęca do udziału w dniu sąsiedzkim, który odbędzie się w niedzielę od godz. 10:00 do 17:00. Organizatorzy przygotowali dla dzieci i dorosłych wiele atrakcji.

Będzie można m.in. wybrać się na spacer fotograficzny, zwiedzić muzealne wystawy z przewodnikiem czy uczestniczyć w warsztatach „Wielka przygoda duszka MuFka” i „Widzi mi się”. Szczegółowy program oraz zapisy na dostępne na stronie: www.mufo.krakow.pl

Naukowa Niedziela

Co zabrać ze sobą na inną planetę? Ogień czy woda? Co wisi w powietrzu i komu to potrzebne? Na te i inne pytania odpowiedzą animatorzy Cogiteonu, którzy zapraszają mieszkańców Krakowa na iście Naukową Niedzielę. Wydarzenie odbędzie się w godz. 14:00–19:00 w strefie Arena Garden przy Tauron Arenie Kraków.

Smoczy mapping na Pałacu Wielopolskich

W wybrane letnie noce na frontowej ścianie krakowskiego magistratu przy placu Wszystkich Świętych rozbłyśnie niezwykły mapping. To kolejna z odsłon wakacyjnej kampanii „Kraków Cię zasmoczy” z okazji 50. urodzin pomnika Smoka Wawelskiego.

Projekcja multimedialna stanowi część oprawy wizualnej spektaklu „Smok” w reż. Jakuba Roszkowskiego. Mapping będzie wyświetlany w godz. 21:00–2:00 w następujące dni: 16–17 lipca, 23–24 lipca, 30–31 lipca, 6–7 sierpnia i 13–14 sierpnia.

Plenerowa impreza filmowa

Przed nami 14. edycja Krakow Summer Animation Days. W dniach 15–17 lipca na placu Wielkiej Armii Napoleona w sąsiedztwie Zamku Królewskiego na Wawelu zostaną zaprezentowane najlepsze animacje z ostatniego sezonu.

W programie tegorocznej edycji znajdzie się coś zarówno dla mieszkańców Krakowa, jak i turystów. Propozycji nie zabraknie również dla najmłodszych. Uczestnicy będą mogli obejrzeć m.in. najnowsze długometrażowe filmy animowane „Gdzie jest Anne Frank i „My Grandfather's Demons” oraz animacje kontrowersyjnej artystki z Estonii Chintis Lundgren.

Festiwal Tańców Dworskich

Taneczne widowiska w plenerze, spektakle baletowe, pokazy mody i warsztaty. W sobotę rozpocznie się 23. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”, a artyści roztańczą cały Kraków. W programie przedstawienia na Rynku Głównym oraz placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Nie zabraknie również pokazów z cyklu „Kraków tańcem malowany” oraz tanecznych warsztatów dla dzieci i młodzieży.

„Bajki rozmaite” w Altanie na Plantach

Krakowskie Forum Kultury zaprasza na Koncerty Promenadowe, czyli letni cykl wydarzeń kulturalnych (potańcówki, spektakle dla dzieci czy koncerty) odbywających się w Altanie na Plantach. 16 lipca o godz. 11:00 najmłodsi będą mogli obejrzeć przedstawienie „Bajki rozmaite” w wykonaniu Teatru BIGIEL.

To interaktywna sztuka oparta na wierszach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Po przedstawieniu odbędzie się quiz muzyczny: „Bajki-grajki”.

Średniowiecze w Barbakanie

16 lipca o godz. 10:00 rozpocznie się w Barbakanie kolejne spotkanie w ramach cyklu „Średniowiecze da się lubić”. W programie interaktywny spektakl pt. „Legendy średniowiecznego Krakowa w pięciu odsłonach” połączony z warsztatami teatralnymi. Uczestnicy będą mogli zobaczyć także pokazy walk, średniowiecznych tańców, rzemiosł oraz instrumentów. Nie zabranie również warsztatów i zabaw dla najmłodszych.

Dzień później, 17 lipca, organizatorzy zapraszają do Celestatu na wykład Jakuba Jastrzębskiego, który opowie o odcieniach i interpretacjach gotyku w krakowskim budownictwie XIX i początku XX wieku. Start o godz. 12:00.

Rodzinno-rowerowa gra „Wokół Plant”

Weekend to doskonała okazja na rodzinną mini-wycieczkę rowerową z grą „Wokół Plant”. Wystarczy odebrać kartę do gry w jednym z punktów InfoKraków (lub wydrukować ją samodzielnie w domu) i ruszyć w drogę. Zadania zostały przygotowane z myślą o najmłodszych rowerzystach.

W połowie trasy, w punkcie InfoKraków przy ul. Szpitalnej 25, na małych rowerzystów będą czekać drobne niespodzianki. Trasa rozpoczyna się na Plantach przy wylocie ulicy Grodzkiej, a kończy u stóp Wawelu. Długość to 4 km.

Tropem krokodyla

Muzeum Krakowa zaprasza na rodzinne oprowadzanie po wystawie „Wisła Re-kreacja”, prezentowanej w Pałacu Krzysztofory. W sobotę na zwiedzających czekać będzie specjalna trasa pełna niespodzianek, zagadek i wiślanych wątków. Głównym przewodnikiem będzie… krokodyl. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie uczestnicy poznają już 16 lipca o godz. 11:00. W oprowadzaniu może wziąć udział 25 osób. Obowiązują zapisy.

MINIspotkania ze sztuką

Międzynarodowe Centrum Kultury przygotowało dla najmłodszych cykl niedzielnych warsztatów plastycznych. Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku od 4 do 10 lat. Ćwiczenia skupione są na jednym pojęciu charakterystycznym dla aktualnej ekspozycji – szukaniu dla niego znaczeń i tworzeniu wiążącego się z nimi obiektu.

Najbliższe warsztaty odbędą się pod hasłem „Przyrodnik”. Start 17 lipca o godz. 12:30. Zajęcia są bezpłatne i nie obowiązują zapisy.

comments powered by Disqus