Noc Jazzu. Muzyka zabrzmi na plenerowych scenach, dziedzińcach i w klubach

fot. Dorota Grzegorczyk/LoveKraków.pl

16 lipca w całym mieście zabrzmi muzyka. Wszystko za sprawą Nocy Jazzu, podczas której odbędzie się ponad 20 koncertów. Na scenie zaprezentuje się m.in. Grażyna Auguścik z zespołem czy Philip Lassiter Show.

− Od piętnastu lat w trakcie wakacji zapraszamy krakowian i gości w wyjątkową muzyczną podróż. Podczas Nocy Jazzu pokazujemy różne odmiany jazzu z całego świata. Zapraszamy artystów z wielu krajów i za każdym razem przekonujemy się, jak uniwersalnym językiem jest muzyka, a szczególnie jazz, jak ciekawy dialog inicjuje – mówi Katarzyna Olesiak, dyrektorka Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK.

Jazzowa noc w Krakowie

W tym roku artyści wystąpią zarówno na plenerowych scenach i muzealnych dziedzińcach, jak i w klimatycznych klubach. Jeśli chodzi o repertuar, nie zabraknie jazzowych standardów. Jednak publiczność będzie mogła usłyszeć także nieoczywiste improwizacje. Dworek Białoprądnicki zaprasza m.in. na występ grupy The Flash, proponującej niekonwencjonalne połączenie rocka, muzyki drum’n’bass, jazzu i noise.

Z kolei w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się koncert Grażyny Auguścik z zespołem. Publiczność będzie mogła posłuchać także standardów jazzowych oraz jazzu ukraińskiego. Muzyczne przeżycia z pewnością zapewni też krakowska grupa Max Klezmer Band, która zaprezentuje się na dziedzińcu MOCAK-u.

W Sukiennicach wystąpi austriacki gitarzysta Wolfgang Muthspiel, a na dziedzińcu Muzeum Książąt Czartoryskich – Mr Krime & Bolan. Na Małym Rynku zaprezentują się: Pasquale Stafano Trio (Włochy), Young Power New Edition – Freedom (Polska) i Philip Lassiter Show (USA).

Zgodnie z tradycją wstęp na wszystkie koncerty będzie bezpłatny. Na wydarzenia organizowane na dziedzińcu Muzeum Książąt Czartoryskich oraz w Sukiennicach obowiązują jednak darmowe wejściówki – dostępne od 11 lipca w Centrum Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11. Szczegółowy program krakowskiej Nocy Jazzu TUTAJ.