Wojewoda kolejny raz unieważnił uchwałę dotyczącą in vitro

Krakowscy radni trzeci raz uchwalili prawo dające parom możliwość skorzystania z dofinansowanie do zabiegu in vitro. Wojewoda Piotr Ćwik trzeci raz unieważnił akt prawa miejscowego.

O tym fakcie na swojej stronie poinformował przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec.

–  Wojewoda stwierdził m.in. że „Rada Miasta Krakowa źle rozpoznała potrzeby zdrowotne mieszkańców miasta". Zastanawiam się, czy Piotr Ćwik ma w tym zakresie lepszą wiedzę, doświadczenie życiowe? – skomentował Jaśkowiec.

Radny napisał też, że nie zgadza się z takim twierdzeniem i zapowiada odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Dominik Jaśkowiec zapowiedział również nowy projekt uchwały dotyczącej in vitro.

– Mieszkanki i mieszkańcy Krakowa potrzebują refundacji In vitro, nie potrzebują natomiast hipokrytów! – zakończył przewodniczący rady miasta.

– Wszystko wskazuje na to, że krakowianki i krakowianie, którzy walczą z niepłodnością mogą liczyć ze strony PiS jedynie na modlitwę. 500+ do absurdu – skomentowała całą sprawę radna Nina Gabryś, współautorka projektu uchwały.

Pilotaż

Uchwała, która zakładała dofinansowanie w wysokości 5 tys. złotych dla jednej pary, został przegłosowana 11 września. władze miasta uznały, że będzie to program pilotażowy, który obejmie 100 par starających się o dziecko.

comments powered by Disqus