Wpadka trzech Syryjczyków na lotnisku. Mieli podrobione dokumenty

Straż graniczna ujęła nielegalnych Syryjczyków fot. straż graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Krakowie-Balicach zatrzymali 3 obywateli Syrii, którzy chcieli nielegalnie dostać się do Polski.

Jak podaje Justyna Drożdż z biura prasowego straży granicznej obcokrajowcy zostali zatrzymani w związku z przekroczeniem granicy wbrew przepisom przy wykorzystaniu podrobionych oraz cudzych dokumentów tożsamości. Przylecieli samolotami rejsowymi z Grecji. To mężczyźni w wieku 31, 33 i 62 lat.

– Jeden z Syryjczyków posłużył się bułgarskim paszportem podrobionym w całości oraz posiadał przy sobie podrobiony na wzór oryginalnego polski dowód osobisty. Drugi użył podczas kontroli podrobionego na wzór autentycznego rumuńskiego dowodu osobistego. Trzeci przedstawił cudzy autentyczny bułgarski dokument tożsamości, który figurował w bazach jako przedmiot utracony przez posiadacza i podlegający zatrzymaniu – informuje Drożdż.

Podrobione i przerobione dokumenty zostały zatrzymane jako dowody w sprawie.

Zarzuty i powrót do kraju

Obywatelom Syrii przedstawiono zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy państwowej przy użyciu podstępu i podrobienia dokumentu oraz posługiwania się cudzym dokumentem tożsamości. W trakcie przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali odpowiedzialności. Wobec każdego Syryjczyków komendant placówki straży wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemców do powrotu.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze