Wybory prezydenta Krakowa. Zacięta walka o miejsce w drugiej turze?

fot. Krzysztof Kalinowski

Andrzej Kulig, wiceprezydent Krakowa i jeden z kandydatów w kwietniowych wyborach zamieścił w internecie korzystne dla siebie wyniku sondażu. Wynika z nich, że za plecami Łukasza Gibaly może się toczyć walka o każdy głos.

Sondaż przeprowadziło Biuro Badań Społecznych „Obserwator”, które w dniach 17-21 stycznia zapytało o preferencje wyborcze 1000 osób. Liderem wyścigu jest Łukasz Gibała z 27,1 proc. poparcia. Na kolejnych miejscach znajdują się Andrzej Kulig (18,3 proc.) i Łukasz Kmita (18,2 proc.), jeden z potencjalnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Według tego sondażu Aleksander Miszalski z Koalicji Obywatelskiej może liczyć na 11,4 proc. głosów.

Źródło: https://www.facebook.com/KuligKrakow
Źródło: https://www.facebook.com/KuligKrakow


Gibała i Kulig komentują

– Ten sondaż pokazuje, że dzisiaj jestem jedynym kandydatem, który jest w stanie obronić Kraków przed rządami PiS lub kontynuatora polityki Jacka Majchrowskiego. Oba te scenariusze byłyby fatalne dla miasta – uważa Łukasz Gibała.

Andrzej Kulig podkreśla, że jedyny prawdziwy sondaż będzie miał miejsce 7 kwietnia. – I on będzie sprawdzianem woli mieszkańców co do mojej osoby. Wszystkie wcześniejsze przymiarki przyjmuję z dystansem, za każdym razem dziękując tym, którzy udzielają mi poparcia, bez względu na intencje podmiotów tworzących sondaże – mówi wiceprezydent.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 7 kwietnia. Ewentualna druga – dwa tygodnie później, 21 kwietnia.