Zakopianka. W sobotę blokada drogi

Na jutro na godzinę 8 rano grupa mieszkańców Krzyszkowic zapowiada przeprowadzenie protestu – zablokowania „zakopianki”. Według zapowiedzi, blokada drogi ma trwać 3 godziny.

To o tyle istotne, iż trwają ferie, a w Małopolsce właśnie się zaczynają. Dodatkowo w ten weekend w Zakopanem odbywa się Puchar Świata w skokach narciarskich.

Protest mieszkańców Krzyszkowic ma związek z planami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Twierdzą, że plany budowy węzłów w Myślenicach i Jaworniku spowodują, że mieszkańcy Krzyszkowic nie będą w stanie bezpiecznie włączyć się do gigantycznego i szybkie ruchu na „zakopiance”. Mieszkańców bulwersuje dodatkowo fakt, że przy ich miejscowości nie ma żadnej kładki pieszej nad trasą.

GDDKiA zapowiada, że mieszkańcy Krzyszkowic doczekają się bezpiecznego i bezkolizyjnego skrzyżowania w ciągu 3 lat.

– Pod koniec listopada 2019 została podjęta uchwała o budowie bezkolizyjnego węzła Zakopianki DK 7 z drogą wojewódzką DW 955 w miejscowości Jawornik. Zapadła również decyzja, że niedługo zostaną zlikwidowane światła w Myślenicach zlokalizowane na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego prowadzącej do Zakopianki, gdzie powstanie węzeł bezkolizyjny. Brak świateł na całej długości zakopianki od Myślenic do Krakowa w połączeniu z odcinkiem ekspresowym Lubień-Rabka może spowodować, że ciągły strumień samochodów w kierunku Krakowa i Zakopanego, który do tej pory był dzielony światłami w miejscowości Myślenice może jeszcze bardziej utrudnić włączanie się mieszkańców Krzyszkowic do ruchu z drogą DK7 –czytamy na stronie protestu.

Policja na wypadek utrudnień i dużych korków przygotowana jest na wytyczenie objazdu przez drogę krajową nr 52 i drogami wojewódzkimi 956 i 955 - przez Głogoczów, Krzywaczkę, Biertowice i Jawornik.

comments powered by Disqus