Zakrapiana impreza zakończona usiłowaniem zabójstwa

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali 39-letniego obywatela Gruzji, który podczas domowej libacji zaatakował nożem swoich znajomych. Mężczyźnie grozi dożywocie.

W ubiegłą sobotę (25 listopada) po godz. 19 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące ugodzenia nożem. Do incydentu miało dość w jednym z mieszkań na terenie gminy Skała.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze zastali załogę ratownictwa medycznego, udzielającą pomocy dwóm mężczyznom. Jeden z nich miał ranę ciętą w okolicy brzucha, drugi został ugodzony w klatkę piersiową.

– Z uwagi na obrażenia jakich doznali, zostali przetransportowani do szpitala. W mieszkaniu przebywał też 39-letni obywatel Gruzji, który na widok policjantów, zaczął wycierać z podłogi krew w jednym z pomieszczeń – relacjonuje Justyna Fil z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Mężczyzna twierdził, że między nim a poszkodowanymi doszło do nieporozumienia, jednak nie był w stanie opisać przebiegu sytuacji.

Dwa ciosy i dwa zarzuty

Na podstawie zebranych dowodów policjanci ustalili, że mężczyźni podczas wspólnej libacji pokłócili się, a w trakcie awantury 39-latek ugodził nożem swoich rodaków. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Sprawca został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. 27 listopada w Prokuraturze Rejonowej Kraków–Prądnik Biały Gruzin usłyszał dwa zarzuty: usiłowania zabójstwa i spowodowania uszczerbku na zdrowiu trwającym powyżej siedmiu dni.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie.