Zapłaciłeś za postój za dużo i dostałeś „mandat”? Zgłoś się do ZDMK

fot. Julia Ślósarczyk/LoveKraków.pl

Wszyscy kierowcy, którzy po 15 grudnia 2019 roku zostali ukarania opłatami dodatkowymi za to, że opłacili strefę droższą niż ta, w której zaparkowali, mogą wnosić o anulowanie „mandatu”.

Miasto zdecydowało, że zwróci pieniądze za niesłusznie wystawione opłaty dodatkowe. Komu przysługuje odwołanie? Wszystkim, którzy w strefie „tańszej” opłacili godzinny postój zgodnie z cennikiem strefy „droższej”. Czyli, np. jeśli pojazd stał w strefie C, a opłata była jak za strefę B lub A.

W celu anulowania wystawionych w ten sposób zawiadomień i zwrotu uiszczonych z tego tytułu opłat dodatkowych należy przesłać pisemny wniosek na adres: Zarząd Dróg Miasta Krakowa, oddział II, ul. Władysława Reymonta 20, 30-059 Kraków; lub na adres e-mail: strefa@zdmk.krakow.pl.

– Warunkiem do dokonania anulacji zawiadomień i zwrotu środków jest wniesiona ważna opłata postojowa na podstrefę o wyższej taryfie cenowej w stosunku do podstrefy, w której odbywał się postój w czasie przeprowadzonej kontroli (wystawionego zawiadomienia) oraz podanie numeru rachunku bankowego, na który ma zostać dokonany zwrot środków – podaje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

comments powered by Disqus