Zapraszamy na 14. Edycję Małopolskiej Nocy Naukowców

Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski oraz partnerzy projektu, serdecznie zapraszają na Małopolską Noc Naukowców.

To wspaniałe wydarzenie – w bieżącym roku, ze względu na COVID-19 odbędzie się w nowej formule – ONLINE i w nowym terminie: 27 listopada!

Małopolska Noc Naukowców – to cykliczny projekt, którego celem jest popularyzacja nauki, przybliżenie pracy naukowców, pokazanie jak ich praca wpływa na nasze codzienne życie, a także zachęcenie dzieci i młodzieży do wyboru kariery naukowej. To warsztaty, pokazy, eksperymenty, możliwość odwiedzenia laboratoriów, które na co dzień nie są dostępne dla mieszkańców.

Wszystkie aktywności prowadzone są w lekkiej formie, łączącej naukę i rozrywkę, ukierunkowane są na interaktywność, ponieważ głównymi odbiorcami są dzieci i młodzież.

W bieżącym roku, ze względów bezpieczeństwa, większość działań realizowanych będzie on-line, jednak wzorem lat ubiegłych, nie zabraknie wspaniałych wrażeń, których dostarczą m.in. pokazy, eksperymenty, rozmowy z naukowcami i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Tematem przewodnim MNN w 2020 roku będzie: „Jak naukowcy zmieniają świat”, a szczególna uwaga zostanie położona na zagadnienia związane z pracą naukowców wpływającą na różne aspekty ludzkiego życia.

Partnerami wydarzenia są m.in. uczelnie, instytucje edukacyjno-kulturalne i firmy badawcze.

Więcej informacji i szczegółowy plan wydarzeń – znajdą Państwo się na stronie wydarzenia:

www.nocnaukowcow.malopolska.pl oraz www.facebook.com/malopolskanocnaukowcow

Serdecznie zapraszamy!