Zdemolował samochody, bo odmówiono mu sprzedaży alkoholu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

25-latek zdenerwowany odmową sprzedaży alkoholu wyładował swoją złość na zaparkowanych przed lokalem pojazdach. Mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Krowodrzy. Pracownik sklepu monopolowego odmówił sprzedaży alkoholu awanturującemu się, nietrzeźwemu mężczyźnie.

– Niezadowolony klient po wyjściu ze sklepu zaczął krzyczeć na ulicy oraz wymachiwać rękami, a następnie podbiegł do zaparkowanych przed sklepem pojazdów i zaczął je kopać, po czym chciał się oddalić z miejsca – relacjonuje Piotr Szpiech, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

W pościg za uciekającym sprawcą ruszył pracownik ochrony sklepu monopolowego. Udało mu się dogonić i ująć nietrzeźwego mężczyznę, który następnie został przekazany w ręce policjantów.

Właściciele samochodów wycenili straty na łączną kwotę około 5 tysięcy złotych. Jeszcze tego samego dnia 25-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza

Aktualności

Pokaż więcej