Zima pokrzyżowała plany zamknięcia fragmentu jezdni na al. Solidarności

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Z powodu opadów śniegu 29 listopada nie zostanie zmieniona organizacja ruchu przed kolejnym etapem budowy odcinka drogi ekspresowej S7 pomiędzy węzłami Widoma i Kraków Nowa Huta.

– Pogoda nie pozwala nam na pomalowanie nowych znaków na al. Solidarności w Nowej Hucie, dlatego też jutro nie zamkniemy fragmentu jezdni na alei i nie zmienimy organizacji ruchu. Chcemy zrobić to jeszcze w tym tygodniu, ale wszystko zależy od warunków atmosferycznych – poinformował Kacper Michna z Generalne Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Utudnienia mają obowiązywać przez pół roku. Są spowodowane budową wiaduktu, którym w przyszłości częśc alei przebiegnie nad trasą S7. Ruch tramwajowy zostanie utrzymany.

Zmiany:

- zamknięcie dotychczasowej przełączki na skrzyżowaniu z ul. Ujastek Mogilski,

- utworzenie tymczasowego ronda na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Ujastek,

- wyjazd z ul. Ujastek Mogilski na al. Solidarności możliwy tylko w prawo,

- wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na południowej jezdni al. Solidarności – od ul. Ujastek Mogilski do ronda tymczasowego,

- przeniesienie ruchu na północną jezdnię al. Solidarności – na odcinku długości ok. 400 m od ronda tymczasowego przy ul. Ujastek do nowej przełączki między jezdniami – do dyspozycji kierowców pozostanie po jednym pasie ruchu w każdym z kierunków przeniesienie przystanku Kombinat 05 w stronę ul. Mrozowej,

- wprowadzenie ograniczenia prędkości do 40-50 km/h na odcinkach dwukierunkowych,

- utworzenie buspasa na jezdni południowej al. Solidarności, na fragmencie od skrzyżowania z ul. Wańkowicza do tymczasowej przełączki. 

Źródło: GDDKiA
Źródło: GDDKiA

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta