Złodzieje „grają” w kółko i krzyżyk. Właściciele mieszkań mogą wiele przegrać

fot. pixabay.com

Policja ostrzega przed działaniami złodziei. Szczególnie czujne muszą być osoby starsze i lokatorzy, które na dłuższy okres opuszczają mieszkanie. W ostatnim czasie modne stało się oznaczanie mieszkań kółkiem i krzyżykiem, a także podrzucanie monet na wycieraczkę przed drzwiami.

Policjanci docierają z przestrogą m.in. z pomocą Kościoła. W ostatnią niedzielę kapłani ośrodka duszpasterskiego przy ulicy Tynieckiej 39 zwracali uwagę na możliwe przygotowania złodziei do włamań.

„Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż znakowanie mieszkań, a także pozostawianie na wycieraczce drobnych monet jest sposobem uzyskania informacji o dłuższej nieobecności mieszkańców. Policja sugeruje, by rozpowszechnić ulotki na klatkach z krótką informacją o konieczności zbierania z wycieraczek drobnych przedmiotów, zamazywania znaków przy drzwiach oraz domykania bram w blokach. Powinno dotyczyć to nie tylko własnego mieszkania, ale także mieszkań sąsiadów” – czytamy w ogłoszeniach duszpasterskich opublikowanych w minioną niedzielę.

Problem nagłośniła także Spółdzielnia Mieszkaniowa Podwawelska. Policjanci zajmujący się bezpieczeństwem na południu Krakowa przekazali, że włamań do mieszkań jest więcej niż w analogicznym okresie 2021 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus