AGH walczy o wygraną w prestiżowym konkursie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Cztery przedsięwzięcia Akademii Górniczo-Hutniczej mają szansę na zwycięstwo w konkursie Pro Juvenes, organizowanym przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej. Uczelnia została nominowana w czterech z ośmiu kategorii: Kultura Studencka, Media Studenckie, Studencka Innowacja oraz Studia Bez Barier. Głosowanie na najlepsze inicjatywy trwa do czwartku.

Konkurs Pro Juvenes to wydarzenie organizowane od 2013 roku przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Inicjatywa ma na celu promowanie aktywnych studentów i wspieranie potencjału młodych ludzi. W tegorocznej edycji weźmie udział kilkaset osób, w tym przedstawiciele samorządów studenckich i organizacji młodzieżowych. W czterech kategoriach nominowana jest Akademia Górniczo-Hutnicza.

Uczelnia wierzy w zwycięstwo

Zdaniem Anny Żmudy-Muszyńskiej, rzecznika prasowego Akademii Górniczo-Hutniczej, nominacja do 50% kategorii to dla uczelni duże wyróżnienie, a wszystkie przedsięwzięcia mają bardzo wysokie szanse na wygraną i wyróżniają się na tle innych.

– Klub Studio, oddany do użytku po rocznej przerwie, zachwyca nie tylko odnowionym wnętrzem, ale również bogatym repertuarem. Centrum Mediów AGH realizuje projekty, których nie powstydziliby się najwięksi producenci medialni. Rozwiązanie studentów AGH „Kraków bez barier” zrewolucjonizowało komunikację w mieście. Krakowianie, dzięki aplikacji, mają wszystkie niezbędne informacje do sprawnego poruszania się po Krakowie – zaznacza rzecznik.

Spore szanse ma też kandydatura w kategorii Studia Bez Barier”. – Dzięki pracy m.in. Biura ds. Osób Niepełnosprawnych jesteśmy docenieni jako miejsce przyjazne osobom z różnymi dysfunkcjami. Dzięki ulepszonej infrastrukturze możemy przyjmować w nasze szeregi studentów niepełnosprawnych, a takich mamy blisko pięciuset – dodaje Anna Żmuda-Muszyńska.

Głosowanie odbywa się pod adresem: http://projuvenes.psrp.org.pl/glosowanie/ i trwa do czwartku.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale