Dzień dobry LoveKraków.pl: "Misiek" wydał wyrok na Dukata

Czwartkowy poranek zaczynamy od naszego codziennego przeglądu prasy, którą zdominował temat kibolskiego "wyroku" wydanego na Damiana Dukat. Prasa donosi też o mającej się pojawić konkurencji dla pociągów do Balic i  tajemniczej petycji w sprawie ponownego zamknięcia Zakrzówka.

Środa na LoveKraków.pl:

Burza w Wandzie:
http://sport.lovekrakow.pl/aktualnosci/burza-w-wandzie_27610.html

Berkowicz składa zawiadomienie do prokuratury ws. finansowania kampanii przez Majchrowskiego:
http://wybory.lovekrakow.pl/aktualnosci/berkowicz-sklada-zawiadomienie-do-prokuratury-ws-finansowania-kampanii-przez-majchrowskiego_27616.html

Minister Sprawiedliwości o „Miśku”: Włoski sąd się spóźnił:
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/minister-sprawiedliwosci-o-misku-wloski-sad-sie-spoznil_27617.html

To będzie wyjątkowy rok w Filharmonii Krakowskiej:
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/to-bedzie-wyjatkowy-rok-w-filharmonii-krakowskiej_27605.html

Dzisiaj na naszym portalu:

Słynna Rydlówka jak nowa [ZDJĘCIA]

Seryjny oszust wpadł przy próbie wyłudzenia kredytu

Senior w roli głównej

Przegląd prasy

Gazeta Wyborcza: "Misiek" wydał wyrok na Dukata
Paweł M., ps. "Misiek", lider kibolskiej bojówki Wisły Kraków po wyjściu z włoskiego aresztu sfotografował się z kartką "Dukat konfident". To, jak twierdzą dziennikarze "Gazety" swoisty wyrok, bo w gangsterskim światku nazwanie kogoś konfidentem jest oskarżeniem najcięższego kalibru. Gest "Miśka" ma być też jasnym sygnałem, że to on decyduje o sprawach personalnych w Wiśle. Przypomnijmy, Damian Dukat był bohaterem głośnego reportażu Superwizjera TVN, opisującego niejasne koneksje zarządu Towarzystwa Sportowego ze światkiem kiboli. Dlaczego "Misiek" posunął się do takiego kroku? Być może nie spodobał mu się wywiad, jakiego udzielił Dukat portalowi Sport.pl. W kibolskim środowisku dziennikarze traktowani są z jawną wrogością, a członkowie bojówek mają zakaz rozmów z dziennikarzami. Włoski sąd zadecydował o ekstradycji "Miśka" do Polski, jednak do czasu jego powrotu do Polski, ma on przebywać na wolności. O tej sprawie przeczytacie też w dzisiejszym Dzienniku Polskim.

Dziennik Polski: Chcą znów zamknąć Zakrzówek. Tydzień po zerwaniu kłódek
Nie minął tydzień od zerwania kłódek z ogrodzenia na Zakrzówku, a już pojawiają się głosy o chęci jego zamknięcia. O sprawie poinformował Mariusz Waszkiewicz z Towarzystwa na Rzecz Ochrony Przyrody. – Gdy byłem na Zakrzówku, podeszła do mnie jakaś kobieta i powiedziała, że jeśli zejścia nad wodę nie zostaną znów zamknięte, to na osoby tam wchodzące będzie wzywana straż miejska i policja – tłumaczy Waszkiewicz. W tej sprawie w sobotę mają być zbierane podpisy pod petycją. Kto za nią stoi? Nieoficjalnie mówi się o zarządzającym od lat tym terenem klubie nurkowym Kraken, który zarabiał na udostępnianiu go plażowiczom. Szef Krakena zapewniał, że petycji nie widział, a Zarząd Zieleni Miejskiej zapewnia, że do momentu rozpoczęcia remontu w 2019 roku teren zostanie otwarty. Kontrowersje budzi także budowa toru paintballowego przy ul. Wyłom, który zdaniem ekologów jest samowolą budowlaną, zgłoszoną do Nadzoru Budowlanego.

Gazeta Krakowska: Kolejarze nie rozwijają połączeń do lotniska w Balicach. Teraz będą mieli konkurencję
FlixBus, europejski gigant przewozów autobusowych chce uruchomić bezpośrednie połączenia pomiędzy kilkoma miastami, a portem lotniczym w Balicach. Autobusy będą konkurencją dla obsługujących trasę pociągów Kolei Małopolskich. Na konieczność połączenia miast obsługiwanych przez KMŁ z lotniskiem zwracali uwagę pasażerowie, jednak urząd marszałkowski, będący właścicielem przewoźnika tłumaczy, że na przeszkodzie stoi m.in. infrastruktura. Pociągi jadące np. z Tarnowa nie zmieściłyby się na niektórych, wybudowanych niedawno przystankach, m.in. Kraków Zakliki, Kraków Młynówka czy Kraków Olszanica. Przez to pasażerowie chcący dojechać do Balic muszą korzystać z przesiadk. Tę lukę wykorzystał FlixBus, który od 6 listopadarozpocznie uruchomi kursy na lotnisko z miast na Śląsku, a także z Myślenic, Nowego Targu i Zakopanego. Urząd Mmarszałkowski zapewnia, że również planuje wydłużenie niektórych kursów do Balic, jednak dopiero za kilka lat, m.in. gdy powstanie nowa linia kolejowa, łącząca Podłęże z Piekiełkiem.

comments powered by Disqus