Filharmonia Krakowska. Prokuratura nikomu nie postawiła zarzutów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie działania na szkodę interesu publicznego – informuje Michał Żurek z Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście – Zachód. – Dotąd nikomu nie przedstawiono zarzutów popełnienia wskazanego czynu zabronionego – dodaje śledczy.

Jak mówi Michał Żurek, działania te miały polegać na „przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków ciążących na jej Dyrektorze Naczelnym, polegające min. na nieprawidłowym dysponowaniu jej środkami finansowymi”.

– Śledztwo znajduje się na wstępnym etapie. Jest ono kontynuacją postępowania prowadzonego w 2016 roku z doniesienia zastępcy redaktora naczelnego jednego z portali informacyjnych, zakończonego wówczas postanowieniem o odmowie wszczęcia śledztwa – dodaje prokurator.

Śledczy uznali, że materiał dowodowy, który został uzupełniony, wystarczy, aby zweryfikować „poszczególne okoliczności na drodze czynności procesowych”. – Aktualne stadium postępowania uniemożliwia przekazanie bardziej szczegółowych informacji o jego przedmiocie i biegu – dodaje Michał Żurek.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale