Na A4 powstanie Węzeł Niepołomice

Węzeł Niepołomice ma powstać do wakacji 2019 fot. GDDKiA

W latach 2018 – 2019 w ciągu autostrady A4 powstanie Węzeł Niepołomice. Inwestycja będzie realizowana na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy GDDKiA oraz samorządami. Węzeł zostanie zbudowany w miejscu, gdzie A4 Kraków – Tarnów, przecina drogę wojewódzką DW966. Ma przede wszystkim ułatwić dojazd do stref ekonomicznych w Niepołomicach czy pod Wieliczką.

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wojewoda małopolski wydał decyzję związaną z powstaniem nowego węzła. Według planów, ma on powstać do wakacji 2019. GDDKiA ma już gotowy projekt, ale pozostało jeszcze wyłonienie wykonawcy, co nastąpi w 2018 roku.

Inwestycja obejmie m.in. rozbudowę jezdni autostrady poprzez budowę pasów włączania i wyłączania na odcinku A4 Kraków Tarnów, wjazd na jezdnię autostrady z równoległymi pasami wyposażonymi w odcinki przyspieszania długości odpowiednio, budowę łącznic jednopasowych jednokierunkowych oraz przełożenie koryta potoku Podłężanka czy regulację koryta potoku Zakrzowianka.

–  Węzeł Niepołomice powstanie w miejscu, gdzie autostrada A4 Kraków - Tarnów przecina drogę wojewódzką DW964 (w km 435+276 ) co umożliwi wjazd i zjazd z autostrady A4 na drogę wojewódzką stanowiącą ważne połączenie gmin położonych po południowej stronie autostrady i Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej. Dostęp do autostrady przez nowy węzeł stworzy dogodny dojazd do strefy ekonomicznej i umożliwi sprawniejszą obsługę generowanego przez nią ruchu – czytamy w komunikacie GDDKiA.

Koszt całej inwestycji to 29 mln zł.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale