110 mandatów podczas jednej akcji. Policjanci udaremnili nielegalne wyścigi

fot. Małopolska Policja

W ubiegły piątek policjanci z Krakowa i powiatu krakowskiego nie dopuścili do organizacji nielegalnych wyścigów w Pobiedniku Wielkim. Na kierowców nałożyli łącznie 110 mandatów, zatrzymali też dwa prawa jazdy i 18 dowodów rejestracyjnych.

Wieczorem 29 kwietnia w Pobiedniku Wielkim zgromadziło się około 400 pojazdów należących do fanów nielegalnych wyścigów samochodowych. Na miejsce przyjechali też jednak policjanci z komendy powiatowej i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

– W ramach działań policjanci przeprowadzili kontrolę nadjeżdżających w miejsce gromadzenia się pojazdów, ujawniając blisko 120 wykroczeń. Naruszenia te dotyczyły m.in. „palenia gumy” lub „strzelania z układu wydechowego”, a także innych wykroczeń związanych z powodowaniem zagrożenia w ruchu drogowym. Na kierujących, którzy dopuścili się tych przewinień, policjanci nałożyli 110 mandatów karnych, a 10 z nich pouczyli – czytamy w komunikacie policji.

Podczas sprawdzania stanu technicznego pojazdów funkcjonariusze ujawnili też nieprawidłowości w 18 kontrolowanych samochodach, co poskutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Zatrzymali też dwa prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci natrafili też na kierującego, który nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

comments powered by Disqus