14 tys. maseczek dzięki „lekarzom jak z bajki”

fot. materiały prasowe

Ponad 14 tysięcy maseczek ochronnych trafiło do małopolskich szpitali dzięki sprzedaży charytatywnego kalendarza "Lekarze jak z bajki". Lekarze walczący z pandemią SARS CoV-2 wystąpili w kalendarzu przebrani za postacie z bajek.

Zakup kalendarza spotkał się z dużym zainteresowaniem ludzi praktycznie z całej Polski – w większości osób prywatnych oraz kilkudziesięciu firm, które zakupiły kalendarz dla swoich pracowników. Akcję wsparła też Fundacja ORLEN.  Łącznie dochód z akcji "Lekarze jak z bajki" pozwolił na zakup ponad 14 tysięcy specjalistycznych maseczek ochronnych typu FFP2.

– Ogromnie się cieszymy z powodzenia tej akcji zarówno w aspekcie edukacyjnym, bo pokazaliśmy jak ważne jest noszenie maseczek , jak i z realnej pomocy dla medyków w zapewnieniu im większego bezpieczeństwa pracy. Wiele osób podkreśla, że w szarym czasie pandemii kalendarz dał im dużo uśmiechu kolorowymi, bajkowymi obrazkami – i to jest bezcenny wymiar tej akcji – mówi organizator akcji Marcin Mikos.

W kalendarzu w role m.in. Calineczki, Herkulesa, Aladyna, księżniczek i zwierzaków z bajek wcieliło się 17 lekarzy z małopolskich szpitali. Dzięki sprzedaży kalendarza, specjalistyczne maseczki ochronne trafiły do lekarzy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla, Szpitala Powiatowego w Bochni, Szpitala im. S. Żeromskiego, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, 5.Wojskowego Szpitala Klinicznego oraz Małopolskiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego im. prof. B. Frańczuka w Krakowie.

Jak zapewniają organizatorzy, kalendarz "Lekarze jak z bajki" będzie miał kolejne edycje w następnych latach.

comments powered by Disqus