2-letnia dziewczynka połknęła baterię. Do szpitala pomogli jej dotrzeć policjanci

fot. Krzysztof Kalinowski

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia funkcjonariusze sądeckiej drogówki przeprowadzili niecodzienną interwencję – pilotowali do szpitala samochód wiozący 2-letnie dziecko, które pilnie potrzebowało pomocy medycznej.

Jak mów Paweł Kobiałka, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, 23 grudnia ok. godziny 19, dwóch policjantów sądeckiej komendy przejeżdżając przez Brzezną zauważyło pojazd, który w terenie zabudowanym poruszał się z nadmierną prędkością.

– Po zatrzymaniu samochodu do kontroli drogowej, kierowca volkswagena poinformował, że bardzo spieszy się do szpitala z 2-letnią córeczką, która połknęła baterię. Zdenerwowany mężczyzna obawiał się o zdrowie dziewczynki, dlatego policjanci błyskawicznie podjęli decyzję, aby pomóc jej w jak najszybszym i bezpiecznym dotarciu do sądeckiego szpitala – mówi.

Funkcjonariusze poinformowali o zdarzeniu oficera dyżurnego, włączyli świetlne i dźwiękowe sygnały uprzywilejowania i eskortowali samochód wiozący 2-latkę. W ciągu kilku minut dziewczynka dotarła do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie czekał już na nią ratownik medyczny, po czym szybko trafiła pod opiekę lekarzy.