22 tys. osób odwiedziło Galerię Beksińskiego

Galeria Beksińskiego w NCK fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od 7 października w Nowohuckim Centrum Kultury można zobaczyć dzieła Zdzisława Beksińskiego. Do tej pory wystawę zobaczyło już 22 tys. osób.

Stała wystawa dzieł Zdzisława Beksińskiego cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem – od 10 października zobaczyło ją 22 tys. osób.  Beksiński należy do grona polskich artystów, których twórczość jest rozpoznawalna w Polsce i za granicą. Stała ekspozycja obejmuje 50 obrazów olejnych, w większości pochodzących z lat 80. XX wieku z okresu fantastycznego w twórczości malarza.

Kolekcję prac Zdzisława Beksińskiego, przekazaną NCK przez Annę i Piotra Dmochowskich, kolekcjonerów sztuki, marszandów i przyjaciół artysty, uzupełnia 100 rysunków i 100 fotografii, które przez dwa tygodnie prezentowane były równocześnie z malarstwem artysty.

–  Trzeba jasno powiedzieć, że to będzie ogromna atrakcja nie tylko dla Nowej Huty, ale również dla Krakowa. Kierując jednostką taką jak Nowohuckie Centrum Kultury, trzeba patrzeć na nią również w kontekście dzielnicy i miasta – oceniał miesiąc przed otwarciem wystawy Zbigniew Grzyb, dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury. –  Kraków jest miejscem, do którego przyjeżdża wielu turystów. Korzystne jest to, że nie tylko w ścisłym centrum, ale i innych dzielnicach pojawiają się propozycje dla przyjeżdżających.