Atak na stacji benzynowej, nielegalna broń i narkotyki. 48-letni agresor zatrzymany

fot. Komenda Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Kryminalni wspólnie z kontrterrorystami zatrzymali 48-letniego mieszkańca Krakowa, który zaatakował mężczyznę na stacji benzynowej. Agresor posiadał również broń bez zezwolenia i narkotyki.

Do zdarzenia doszło 18 października na terenie jednej ze stacji benzynowych w powiecie krakowskim. Jak relacjonuje Barbara Szczerba z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, 48-letni agresor bez powodu rzucił się z pięściami na przypadkowego mężczyznę. Następnie wjechał w pojazd, którym pokrzywdzony odjeżdżał.

– Na szczęście nikomu nic się nie stało. Z kolei wartość strat poniesionych w wyniku uszkodzenia pojazdu wyceniono na kwotę 20 tysięcy złotych – mówi Barbara Szczerba.

Zatrzymany przy udziale kontrterrorystów

Kryminalni ustalili, że agresorem jest 48-letni mieszkaniec Krakowa. 23 października wspólnie z kontrterrorystami udali się do miejsca jego zamieszkania. W trakcie zatrzymania w mieszkaniu sprawcy funkcjonariusze znaleźli broń z amunicją, którą 48-latek posiadał bez wymaganego zezwolenia, a także ponad dziewięć gramów marihuany.

– Dodatkowo policjanci ujawnili, że zatrzymany używał tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do jego samochodu. Okazało się też, że w chwili zdarzenia sprawca prowadził pojazd pomimo cofniętych uprawnień. Zatrzymany został przewieziony do komendy, a następnie do policyjnego aresztu – wyjaśnia Barbara Szczerba.

W mieszkaniu 48-latka funkcjonariusze znaleźli broń z amunicją
W mieszkaniu 48-latka funkcjonariusze znaleźli broń z amunicją

Kolejnego dnia w Prokuraturze Rejonowej Kraków – Nowa Huta 48-latek usłyszał sześć zarzutów: uszkodzenia ciała, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia innych osób, uszkodzenia mienia oraz posiadania pistoletu gazowego wraz z amunicją bez wymaganego zezwolenia.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych oraz zakazu opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportu. Za popełnione przestępstwa 48-latkowi grozi do ośmiu lat więzienia.