Będzie zmiana cennika biletów komunikacji miejskiej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski skierował do rady miasta projekt uchwały w sprawie modyfikacji cennika biletów komunikacji miejskiej.

Uczniowie krakowskich podstawówek będą korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską także w wakacje – informował o tym na początku czerwca prezydent Aleksander Miszalski.

We wtorek projekt uchwały w tej sprawie podpisał prezydent Aleksander Miszalski.

W poprzednich latach od 1 lipca do 31 sierpnia uczniowie krakowskich szkół podczas przejazdów komunikacją miejską musieli mieć ważny bilet ulgowy i legitymację szkolną.

Bezpłatne przejazdy liniami dziennymi i nocnymi komunikacji miejskiej były możliwe tylko w roku szkolnym, od 1 września do 30 czerwca. Teraz uczniowie szkół podstawowych będą mogli bezpłatnie jeździć transportem zbiorowym, natomiast nadal obowiązkowo muszą mieć przy sobie ważną legitymację szkolną.

– Przyjęcie projektu uchwały pozwoli na wykonywanie przez uczniów przejazdów bez opłat również w okresie wakacyjnym, ułatwiając możliwość korzystania z krakowskich dóbr kultury, rozrywki i wypoczynku – czytamy w dokumencie podpisanym przez Aleksandra Miszalskiego.