„Brońmy naszego Kościoła Świętego". Krakowska prawica odpowie na apel Jarosława Kaczyńskiego

Kuria przy Franciszkańskiej 3 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Na godzinę 17 w środę środowiska prawicowe i przeciwnicy protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, w tym marszów pod kurią, zapowiedziały wiec poparcia dla Kościoła i metropolity.
„To nie jest zgromadzenie. Każdy z nas może przyjść na legalny spacer w okolice krakowskiej kurii i pamiętać, dokładnie w jednym miejscu może być 5 osób. Po prostu przychodzimy i wyrażamy swoje zdanie!" – zachęcają organizatorzy w wydarzeniu na Facebooku. Aktualnie zainteresowanych jest ponad 200 osób, w tym ponad 60 deklaruje udział.

Na grafice organizatorów czytamy również, że w „przeciwieństwie do skrajnie lewicowych bojówek nie jesteśmy wulgarni i nie niszczymy otoczenia". 

– Patrząc na to wszystko, organizujemy się dzisiaj pod Kurią Krakowską obronę naszej wiary i obronę kościołów przed barbarzyńcami. Nie pozwolimy deptać naszej godności ludzi wierzących. Chronimy życie ludzkie. Odpowiadamy tak samo na apel prezesa PiS, wicepremiera naszego rządu – Jarosława Kaczyńskiego, który apeluje, żebyśmy bronili kościołów – powiedział Radiu Kraków Ryszard Majdzik, jeden z organizatorów wydarznia.

Przypomnijmy, że wieczorem planowane są kolejne protesty w ramach strajku kobiet. 


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus