Bułgarki okradły Egipcjankę w centrum Krakowa [VIDEO]

fot. mat. małopolskiej policji
Zatrzymano dwie Bułgarki, które okradły Egipcjankę w jednym ze sklepów w centrum miasta.

Do zdarzenia doszło w połowie czerwca. Bułgarki wykorzystały chwilę nieuwagi przebywającej w sklepie Egipcjanki i wyciągnęły z jej plecaka gotówkę i okulary przeciwsłoneczne o wartości kilku tysięcy złotych.

– Sprawczynie szybko opuściły punkt handlowy. Gdy pokrzywdzona zorientowała się, że została obrabowana, zgłosiła ten fakt śledczym z Komisariatu Policji I w Krakowie. Jednocześnie o sprawie zostali powiadomieni kryminalni z komendy miejskiej, którzy na co dzień tropią kieszonkowców. Na podstawie zabezpieczonego monitoringu policjanci szybko wytypowali sprawczynie, którymi okazały się dwie Bułgarki – mówi mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Zatrzymane w Warszawie

Jak się okazało, „po łowach” złodziejki wróciły do swojego kraju. Policja ogłosiła więc poszukiwania.

Mieszkanki Półwyspu Bałkańskiego zostały zatrzymane kilka dni temu na lotnisku Chopina w Warszawie przez funkcjonariuszy straży granicznej, gdy ponownie przyleciały do Polski. Kobiety odpowiedzą jednak nie tylko za obrabowanie turystki w Krakowie.

– Stołeczni policjanci powiązali je bowiem z jedną ze swoich spraw i podejrzane odpowiedzą także za dokonanie kradzieży kieszonkowej na terenie Warszawy. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności – podkreśla Gleń.

Bułgarki okradły Egipcjankę w centrum Krakowa from Video LoveKraków.pl on Vimeo.

comments powered by Disqus