Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport zaprasza na niezapomniane wakacje

W okresie letnich wakacji, Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, serdeczne zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat na campy – czyli półkolonie o tematyce podróżniczej i odkrywczej.

Camp podróżniczy – krajoznawczy „Na szlaku” to 5-dniowa przygoda i poszukiwanie odpowiedzi na wiele ciekawych pytań: kraina wygasłych wulkanów? Krzywy las? Geograficzny środek Europy? Góry typu alpejskiego? Kraina tysiąca jezior? Chatka Puchatka? Tak, te wszystkie miejsca znajdują się w Polsce!

Dlaczego słońce wschodzi i zachodzi o różnej porze, skoro w Polsce wszędzie mamy ten sam czas? Co to jest UNESCO? Dlaczego zakłada się parki narodowe oraz rezerwaty? Gdzie znajduje się najniżej położony punkt Polski?

Poprzez wirtualną podróż po Polsce uczestnicy będą poznawać ciekawostki z zakresu turystyki, geografii, kultury oraz historii. Półkolonia to przede wszystkim świetna zabawa, więc wiedza zostanie przedstawiona w atrakcyjny sposób poprzez gry i zabawy.

Camp odkrywczo - eksperymentalny pt. „Eureka!” to 5-dniowa przygoda z wynalazkami, naukowymi teoriami i ciekawostkami pasjonującymi każdego młodego odkrywcę: koło, pierwszy samolot, maszyna parowa - to odkrycia, które zmieniły bieg historii ludzkości. Uczestnicy poznają sylwetki wynalazców i ich niezwykłe dokonania, które miały wpływ na nasze życie aż po dziś: Archimedes, Leonardo da Vinci, Galileusz, Karol Darwin, Albert Einstein, Thomas Edison czy Maria Skłodowska- Curie – m.in. to dzięki ich uporowi i dociekliwości powstały nowe teorie czy przedmioty, które do dziś czynią nasze życie łatwiejszym.

Campy trwają od poniedziałku do piątku w godzinach 7-16:30 i odbywają się na terenie krakowskiego lotniska w Centrum Edukacji Lotniczej, przy czym pierwsza i ostatnia godzina to czas świetlicowy, w którym można przyprowadzać i odbierać dzieci. Podczas campu zapewnione jest pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek) oraz opieka wykwalifikowanej kadry. Cena półkolonii to 650 zł/os za 5 dni; są zniżki dla rodzeństw oraz za udział w kilku turnusach. Szczegóły oraz formularz rejestracyjny na stronie: www.krakowairport.pl/campy.

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport

Lotnictwo pasjonuje niemalże każdego. Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport przybliża tą tematykę wszystkim zainteresowanym podczas zajęć, warsztatów, pokazów, indywidualnych spacerów po CEL, ale także poprzez własne wydawnictwa oraz właśnie półkolonie. Oferta skierowana jest niemal do każdej grupy wiekowej począwszy od przedszkolaków, kończąc na seniorach. Szeroki wybór oferowanych zajęć tematycznych pozwala na poszerzenie wiedzy oraz zainteresowań w wielu dziedzinach związanych z lotnictwem oraz lotniskiem. Zorganizowane grupy szkolne od przedszkoli poprzez szkoły branżowe aż po studentów zdobywają unikatową wiedzę dzięki której, otwierają się na nowe perspektywy i możliwości. Wszystko odbywa się w autorskich przestrzeniach, zaaranżowanych m.in. na wnętrze terminala pasażerskiego czy salę samolotową.

Wykwalifikowani pracownicy Centrum Edukacji Lotniczej z chęcią odpowiadają na nurtujące wszystkich pytania. Jak poprawnie spakować bagaż podręczny i rejestrowany? Na co szczególnie zwrócić uwagę przed planowanym lotem aby uniknąć niepotrzebnego stresu na lotnisku? Dlaczego bramki w Punkcie Kontroli Bezpieczeństwa często piszczą? Czy możemy zabrać swojego ulubionego pupila na pokład samolotu? To właśnie tutaj rodzi się przyjaźń pomiędzy odwiedzającymi osobami a lotnictwem, która może zaowocować wymarzoną pracą lub nową pasją na długie lata.