Co dalej z rowerami i metrem? Debata już jutro

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Cztery lata minęły od referendum, w którym krakowianie w przytłaczającej większości opowiedzieli się za rozbudową sieci ścieżek rowerowych. Co udało się osiągnąć, a co jest jeszcze do zrobienia? To temat zaplanowanej na wtorek 22 maja dyskusji pt. "Cztery lata po referendum: co dalej z rowerami i metrem w Krakowie?".

Organizatorami debaty są Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów i Wojewódzka Biblioteka Publiczna. Słuchacze mogą się spodziewać szerokiego spojrzenia na omawiany problem: wśród uczestników debaty będą bowiem zarówno przedstawiciele stowarzyszeń rowerowych, eksperci z dziedziny transportu jak i urzędnicy i politycy.

Ze strony miasta usłyszymy podsumowanie rowerowych inwestycji z minionych czterech lat. Marcin Dumnicki z KMR opowie o kluczowych dla rowerzystów inwestycjach na 2019-2023. Marcin Hyła ze stowarzyszenia Miasta dla Rowerów będzie natomiast mówił o tym, w jaki sposób można wykorzystać inwestycje „nierowerowe” dla rozwoju ruchu rowerowego. W debacie wezmą udział wicedyrektor ZIKiT Łukasz Franek, dyrektor ZZM Piotr Kempf, Krzysztof Migdał, członek zarządu spółki Trasa Łagiewnicka i Janina Pokrywa, dyrektor ZIM. Wszystkie te instytucje odgrywają mniejszą lub większą rolę jeśli chodzi o ważne dla rowerzystów inwestycje w mieście. Na spotkaniu nie zabraknie też radnych miejskich – swoją obecność zapowiedzieli Aleksander Miszalski z PO i Łukasz Słoniowski z PiS.

Debata odbędzie się we wtorek 22 maja o godzinie 11 w Artetece przy ulicy Rajskiej 12.

LoveKraków.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

comments powered by Disqus