Co dalej z wiceprezydentem Krakowa? Jacek Majchrowski komentuje sprawę

Od lewej: Jerzy Muzyk, Jacek Majchrowski, Andrzej Kulig fot. Krzysztof Kalinowski

Od środy pierwszy zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig przebywa na długim urlopie. Do pracy w urzędzie powinien wrócić 14 listopada.

 – Prezydent Kulig sam doszedł do wniosku, że potrzebuje sobie dłużej odpocząć. Na urlopie będzie przebywał do 14 listopada, a później zobaczymy czy będzie chciał dalej pracować. Nie jestem w stanie powiedzieć, co wydarzy się w połowie listopada, ponieważ trzeba sprawę przemyśleć na spokojnie, a nie podejmować nerwowych decyzji – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl prezydent Jacek Majchrowski.

Do tej pory za nadzór nad przygotowaniem projektu budżetu na przyszły rok odpowiadali zawsze pierwsi zastępcy prezydenta. Teraz to kluczowe zadanie bezpośrednio będzie nadzorować prezydent Jacek Majchrowski we ścisłej współpracy z wiceprezydentem Jerzym Muzykiem oraz skarbniczką Krakowa Małgorzatą Okarmus. Dokument musi być przesłany radnym do 15 listopada.

Inne obowiązki zastępcy prezydenta przejął wiceprezydent Jerzy Muzyk. Odpowiada dodatkowo za nadzór nad inwestycjami oraz transportem. – Poradzi sobie bardzo dobrze, jestem zadowolony z pierwszych efektów – komentuje Jacek Majchrowski.

comments powered by Disqus