Co z kościołem na Wesołej? Kuria zainteresowana, ale musi poczekać

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Miasto zakupiło teren przy ul. Kopernika wraz z kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Panny Marii. Gminie taki budynek jest niepotrzebny, ale kuria od dłuższego czasu jest zainteresowana nieruchomością.

W listopadzie minie rok od podpisania umowy notarialnej między miastem a Szpitalem Uniwersyteckim. Tyle że magistrat nie może ingerować w teren i prowadzić tam większych prac aż do końca 2022 roku, kiedy nastąpi protokolarne przejęcie nieruchomości.

A o to, co stanie się z kościołem, pytał radny Łukasz Wantuch. Prezydent miasta odpowiedział, że budynkiem zainteresowana jest kuria krakowska. – Niemniej ewentualne negocjacje w tym zakresie będą prowadzone dopiero po przekazaniu terenu w posiadanie gminy – zaznacza prezydent.

Kościół został wyceniony na 24 mln złotych. Mieszkańcy i niektórzy radni już jakiś czas temu wyrazili obawy, że zgodnie z tradycją stronie Kościelnej zostanie przyznana np. 98% bonifikata na zakup świątyni.

Te obawy rozwiał w lutym tego roku Jacek Majchrowski. – Przyjęliśmy zasadę, że nic nie sprzedajemy z bonifikatą. Jeśli kuria będzie chciała ten budynek, to jedynie na zasadzie zamiany – powiedział w rozmowie z LoveKraków.pl prezydent.

Jednak czy jest jakaś lista gruntów, które zaproponowałaby kuria i na jakim etapie są negocjacje, oficjalnej odpowiedzi na razie nie ma.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus