Do igrzysk zostało 100 dni. Ruszyła rejestracja

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Do rozpoczęcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 zostało już tylko 100 dni. Przygotowania trwają, w poniedziałek ruszyła rejestracja uczestników. Coraz więcej wiadomo też o sprzedaży biletów.

O tym, że ogromna sportowa impreza już niedługo, mogli się dziś dowiedzieć nie tylko mieszkańcy Krakowa czy Małopolski, ale też innych miast – reklamy imprezy pojawiły się m.in. na Stadionie Narodowym w Warszawie, na warszawskim dworcu, hali widowiskowej w Toruniu i wielu innych lokalizacjach w kraju – galeriach handlowych, klubach fitness, przystankach autobusowych itp. Informacje pojawiły się też na krakowskim lotnisku, a zegar odliczający czas do startu igrzysk stoi już na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

– Doskonale zdajemy sobie sprawę, że te 100 dni będzie wielką gorączką, wielkim wysiłkiem całej naszej załogi – mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Marcin Nowak, prezes spółki Igrzyska Europejskie 2023.

Czas start

100 dni to nie tylko psychologiczna bariera, ale też dzień uruchomienia rejestracji dla tych, którzy będą chcieli śledzić sportową rywalizację z trybun. Nie oznacza to jeszcze możliwości nabycia biletów, ale grono 2,5 tysiąca kibiców, którzy zapiszą się w pierwszej kolejności, będzie mogło skorzystać z puli 10 tysięcy wejściówek w obniżonej cenie. Najbardziej zaangażowani kibice będą więc mogli kupić po cztery takie wejściówki – by z tego skorzystać, należy zarejestrować się w systemie, po czym odebrać specjalny kod.

Jeszcze w marcu organizatorzy zapowiadają publikację szczegółowego informatora, który będzie zawierał szczegółowe terminy, ceny i informacje organizacyjne przydatne dla kibiców. – Chcemy, żeby kibice mogli sobie dobrze zaplanować te 12 dni, odwiedzić jak najwięcej miast i zobaczyć zmagania w jak największej liczbie dyscyplin – mówił prezes Nowak.

Nie ma na co czekać

Łącznie do rozdysponowania będzie ok. 400 tysięcy miejsc. Ich dostępność będzie mocno zależała od konkretnej dyscypliny, a przede wszystkim od pojemności trybun. Organizatorzy zachęcają, by kiedy sprzedaż już ruszy – a ma się to stać na początku kwietnia – nie zwlekać z zakupem biletów, zwłaszcza w przypadku tych dyscyplin, które są rozgrywane na mniejszych obiektach, np. basenach.

Według informacji podawanych przez organizatorów, ceny mają wahać się od 20 do 90 zł przy miejscach I kategorii. Do dyspozycji będą również bilety ulgowe, z myślą m.in. o dzieciach, młodzieży czy seniorach, a są też i takie wydarzenia, na które wstęp ma być zupełnie bezpłatny. Za darmo będzie można wejść np. na trybuny Stadionu Śląskiego, podczas pierwszych dni rywalizacji w lekkoatletyce.

Większość obiektów ma mieć zapewnione miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Bilety mają być elektroniczne, ale kolekcjonerzy mogą też liczyć na możliwość zamówienia wersji papierowej. Pojawią się też fizyczne kasy biletowe – jedna z nich stanie m.in. w Centrum Kongresowym ICE Kraków.