Donald Tusk o odwołaniu człowieka PO z funkcji szefa rady: „To incydent”

Donald Tusk fot. Facebook/PO

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej określił wczorajsze odwołanie Dominika Jaśkowca z funkcji szefa Rady Miasta Krakowa jako „incydent”.

Donald Tusk we wtorek na konferencji prasowej odniósł się do sytuacji, jaka wydarzyła się w poniedziałek w Krakowie. Na wniosek radnych klubu Przyjazny Kraków, przy wsparciu kilku radnych z klubów Krakowa dla Mieszkańców oraz Koalicji Obywatelskiej został złożony wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącego Dominika Jaśkowca z PO.

– Mam nadzieję, że nie będzie wpływało to na ogólną atmosferę w obozie demokratycznym opozycji i nie wpłynie na możliwość współpracy – tak o wczorajszym głosowaniu, w którym uczestniczyli również radni PiS mówił dziś Donald Tusk.

Stwierdził, że będzie robił wszystko, aby powstała lista, która odniesie zwycięstwo w wyborach parlamentarnych, a później partie utworzą wspólny rząd. – Takie incydenty, jak ten w Krakowie, nie zmienią mojego podejścia – stwierdził.

Jak wczoraj mówił odwołany szef rady, we wtorek w Warszawie delegacja krakowskiej PO miała rozmawiać z władzami partii o tym, co wydarzyło się podczas sesji rady miasta.

Nowym szefem rady miasta został Rafał Komarewicz z klubu Przyjazny Kraków i jednocześnie lider małopolskich struktur partii Szymona Hołowni.