Druga scena na Santander Letnie Brzmienia – kto zagra na NEXT FEST Stage w Krakowie?

fot. AB

Jedna z największych wakacyjnych tras koncertowych Santander Letnie Brzmienia łączy siły z NEXT FEST Music Showcase & Conference! Już 5 i 6 lipca na Parkowej w Krakowie stanie druga scena – NEXT FEST Stage.

Organizatorzy letniej trasy festiwalowej zapraszają debiutujących artystów i artystki do występu na NEXT FEST Stage, dając im szansę zaprezentowania swojej muzyki przed publicznością w kolejnych miastach. Pośród artystów zaproszonych do występu na Santander Letnie Brzmienia znaleźli się twórcy, którzy zagrali na NEXT FEST Music Showcase & Conference w 2023 i 2024 roku. Na scenie debiutantów zagrają Odett Szatt

Muzyka Helucze to indie pop inspirowany głównie jamajskim dubem. Przenosi słuchacza w pozbawione smutku i trosk, a pełne słońca i odpoczynku miejsce - trochę jak pocztówki z wakacji. Wiktoria Zwolińska to obdarzona niezwykłą wrażliwością autorka tekstów oraz kompozytorka. Finalistka trzeciej edycji polskiej odsłony programu The Voice Kids w 2020 roku. Magda Kluz wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Debiutowała jako połowa duetu SEALS, a jej solowa kariera rozpoczęła się od udziału w projekcie FONOBO Pitcher. W ramach akcji wydała singiel „Rzeka”, którym podbiła serca tysięcy słuchaczy. Odett/Szatt to autorski projekt pianistki i wokalistki Aleksandry Dąbrowskiej oraz producenta Łukasza Palkiewicza. VHS balansują na pograniczu wielu gatunków, najczęściej można ich jednak znaleźć w okolicy skrzyżowania electro popu i indie rocka. Starają się znaleźć kompromis pomiędzy klasycznymi inspiracjami a tym, co nowe i świeże. Na scenie NEXT STAGE zagrają też Jeże Oruelińskie.Obok czołowych twórców polskiej sceny muzycznej, jak Vito Bambino, Zalewski, MROZU czy Kacperczyk zaprezentuje się 6 artystów i artystek, którzy szturmem wkraczają na duże sceny. Karnety i bilety jednodniowe są dostępne są TUTAJ.

– Ten projekt traktujemy jako sytuację w naszym życiu, kiedy możemy zrobić naprawdę wszystko i to uszczęśliwia nas najbardziej, przy każdym wspólnym improwizowaniu na scenie, w studio czy na sali prób – mówią Grzegorz Kowalski i Marcin Ścierański, twórcy projektu.

KRAKÓW / Parkowa

5 lipca: Odet/Szatt, Wiktoria Zwolińska, VHS

6 lipca: Helucze, Magda Kluz, Jeże Oruelińskie

NEXT FEST Music Showcase & Conference to odbywający się w Poznaniu od 2023 roku showcase dla debiutujących artystów. Od 2024 roku zaprasza reprezentacje artystów z różnych europejskich krajów oraz tworzy showcase w idei box in box, współpracując z niezależnymi wytwórniami płytowymi z kraju. Stworzenie na Santander Letnie Brzmienia sceny debiutantów to z jednej strony zaproszenie debiutantów do występu na kolejnym wydarzeniu, z drugiej danie im możliwości rozwinięcia skrzydeł i wystąpienia przed dużo większą publicznością. Dla większości artystów będzie to pierwszy występ plenerowy przed kilkoma tysiącami osób.

Najlepsza muzyka w Twoim mieście na Santander Letnie Brzmienia!

Popularna wakacyjna trasa koncertowa Santander Letnie Brzmienia z topową polską muzyką już po raz piąty wyrusza latem w podróż po kraju. W 6 miastach, przez 12 festiwalowych dni, odbędzie się ponad 100 koncertów. Festiwal zawita do Krakowa, Wrocławia, Katowic, Warszawy, Łodzi i Poznania. Na scenie pojawią się m.in. Daria Zawiałow, Mrozu, Zalewski, Vito Bambino, Artur Rojek, Kacperczyk, Kaśka Sochacka, Kortez, Łąki Łan i Poluzjanci oraz projekt specjalny BABIE LATO z Brodką, Margaret i Rosalie. Zapowiadający projekt singiel „Błyszczę” ma już ponad 200 000 odtworzeń w streamingu, a teledysk wyświetlono ponad 350 000 razy.

W przerwach między koncertami będzie można pobawić się kreatywnie, odwiedzić strefę rekreacji, beauty czy designu, spróbować foodtruckowych dań oraz zdobyć limitowane gadżety BABIEGO LATA.