Dwa śmiertelne wypadki w jeden dzień

fot. Małopolska Policja

Wypadek z udziałem motocyklisty na ul. Jasnogórskiej nie był jedyną tragedią na krakowskich drogach w miniony wtorek. Policja poinformowała również o drugim wypadku, który miał miejsce na ul. Chałubińskiego.

14 września br. na terenie Krakowa doszło do dwóch śmiertelnych wypadków drogowych. Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 8:00 na ulicy Sosnowieckiej (informowaliśmy o tym TUTAJ). Kierujący motocyklem marki Kawasaki zderzył się ze skręcającym mercedesem. Niestety skutek wypadku był tragiczny dla kierowcy jednośladu. Pomimo podjętej reanimacji przez przybyłe na miejsce służby 29-latka nie dało się uratować.

Do kolejnego śmiertelnego wypadku doszło około godziny 14:50 w Krakowie na ulicy Chałubińskiego. Jak wynika z ustaleń, 69-letni mężczyzna kierujący fordem utracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na przeciwległy pas i uderzył w przydrożne drzewo ponosząc śmierć na miejscu.

W obu zdarzeniach przybyli na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku i zorganizowali objazdy, kierując ruch na okoliczne ulice. Przeprowadzone zostały oględziny z udziałem prokuratora oraz biegłego. Teraz policjanci będą wyjaśniać dokładne okoliczności zaistniałych zdarzeń.

– Po raz kolejny apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza w zbliżającym się okresie jesiennym, kiedy to zmieniająca się aura sprawia, że warunki na drodze mogą być nieprzewidywalne. Istotna jest koncentracja w sytuacji panującej na drodze, ograniczanie korzystania z rozpraszających uwagę gadżetów typu telefon, radio czy nawigacja – czytamy w komunikacie policji.