Ekolog podczas sesji rady: Skur... Hawranek jeb...

Od lewej: Andrzej Hawranek, Mariusz Waszkiewicz

Podczas środowej sesji Rady Miasta Krakowa w kierunku przewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej padły niecenzuralne słowa. Wypowiedział je ekolog Mariusz Waszkiewicz.

Kiedy na mównicę wchodził radny Andrzej Hawranek, to z głośników dało się słyszeć „skur…Hawranek jeb…”. Podejrzenia padły, że autorem wypowiedzi był ekolog Mariusz Waszkiewicz, współpracujący ze stowarzyszeniem radnego Łukasza Gibały „Kraków dla Mieszkańców”.

O komentarz do sprawy prosiliśmy Mariusza Waszkiewicza. Otrzymał od nas również nagranie. – Po przesłuchaniu nagrania wysłałem e-maila do radnego Hawranka. Myślę, że na razie ja nie powinienem tego komentować publicznie, bo najpierw powinno to dotrzeć do niego – stwierdził.

Andrzej Hawranek w rozmowie z LoveKraków.pl mówi, że otrzymał wiadomość od Mariusza Waszkiewicza. – Pan Waszkiewicz stwierdził w nim, że nie jest pewien, czy powiedział te słowa, ale jeśli je wypowiedział, to przeprasza – dodaje.

Samorządowiec dodaje, że wobec autora słów podejmie kroki prawne. – Podczas spotkania z adwokatami zdecyduję, co robimy dalej – mówi.

Aktualności

Pokaż więcej