Hiszpańska La Liga promuje igrzyska. Zgłosiło się prawie dwa tysiące kandydatów na wolontariuszy

fot. pexels.con

Ponad 1800 osób z różnych państw chce pracować jako wolontariusze III Igrzysk Europejskich w 2023 roku, a wojewoda Łukasz Kmita spodziewa się przyjazdu kilkuset tysięcy kibiców. Do imprezy zostało już mniej niż siedem miesięcy.

Rekrutacja do wolontariaru rozpoczęła się 11 października. Zgłoszenia będą przymowane do 15 stycznia, a jeszcze w grudniu rozpoczną się rozmowy rekrutacyjne z pierwszymi kandydatami. Organizatorzy potrzebują około ośmiu tysięcy osób. – Do tej pory otrzymaliśmy ponad 1800 zgłoszeń od kandydatów – poinformował LoveKraków.pl 24 listopada Dawid Gleń, rzecznik prasowy spółki Igrzyska Europejskie 2023.

Aplikacje z Polski stanowią 59 procent całości. Z innych krajów najwięcej zgłoszeń pochodzi z Wielkiej Brytanii, Danii, Turcji i Hiszpanii.

Współpraca za La Ligą

Podpisanie umowy w Madrycie. Fot. ie2023.pl
Podpisanie umowy w Madrycie. Fot. ie2023.pl


W Hiszanii organizatorzy igrzysk, które odbędą się w Małopolsce oraz w Chorzowie, Wrocławiu i Rzeszowie od 21 czerwca do 2 lipca 2023 roku, znaleźli mocnego partnera. La Liga, czyli jedna z największych piłkarskich lig na świecie, zobowiązała się m.in. do wsparcia Igrzysk na swoich kanałach w mediach społecznościowych a także na platformie LaLigaSportsTV. Reklamy i banery pojawią się także na oficjalnym portalu LaLigi.


„Z kolei spółka Igrzyska Europejskie 2023 promować będzie działalność słynnej ligi m.in. poprzez umieszczanie jej nazwy na stadionowych bilbordach, zachęcanie do kupna biletów na mecze, umieszczanie logo La Ligi obok innych partnerów, a podczas igrzysk publikowanie klipów z sylwetkami hiszpańskich sportowców” – poinformowała spółka w komunikacie po podpisaniu w Madrycie umowy przez Javiera Tebasa, prezesa La Ligi, i Michała Langera, dyrektora operacyjnego i wiceprezesa zarządu IE 2023.

Wojewoda: Musimy nieco przebudować system ratownictwa medycznego

Służby wojewody spodziewają się, że latem przyszłego roku do Krakowa i Małopolski przyjedzie kilkaset tysięcy kibiców. Dlatego trzeba im, a także sportowcom i ich sztabom, zapewnić odpowiednie zabezpieczenie medyczne. Wojewoda Łukasz Kmita podkreśla, że pomocne będzie tu doświadczenie z organizacji Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. 

– Obecnie jesteśmy na etapie uszczegółowiania ustaleń pomiędzy województwami. Liczymy, że będą finalizowane na przełomie roku, być może w jego pierwszym kwartale. Trzeba wyznaczyć szpitale wiodące, by każdy uczestnik i kibic mógł czuć się bezpiecznie. Musimy także nieco przebudować system ratownictwa medycznego, wzmocnić go – mówił Łukasz Kmita.