IE 2023. Znów grają na Rynku Głównym. Bardzo młody i efektowny sport [ZDJĘCIA]

fot. materiały prasowe

Od środy do soboty przy Wieży Ratuszowej można oglądać zmagania w teqballu. Pierwszego dnia reprezentantka Polski Ewa Kamińska przegrała wszystkie mecze, ale jutro o medal powalczy Adrian Duszak.

Teqball na igrzyskach europejskich

W niedzielę w sercu miasta, blisko Sukiennic i Wieży Ratuszowej, rozegrano najważniejsze mecze i rozdano medale w padlu. W ostatnich dniach zdemontowane zostały korty i pojawiły się stoły do teqballa. Specjalnie wyprofilowane, przypominające te do tenisa stołowego, służą do odbijania piłki. 

Teqball jest bardzo młodą dyscypliną, która narodziła się w 2014 na Węgrzech. Rozgrywki w Krakowie odbywają się w formule singlowej i deblowej kobiet i mężczyzn oraz debla mieszanego (mikst).

Nasza jedyna reprezentantka Ewa Kamińska przegrała w środę wszystkie mecze. Warto podkreślić, że po raz pierwszy w karierze rywalizowała w singlu na arenie międzynarodowej. W czwartek o medal powalczy Adrian Duszak, srebrny medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata w singlu i brązowy w zmaganiach par mieszanych. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Teqball w Polsce

Prezesem polskiej federacji jest były sędzia międzynarodowy i prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz. Ambasadorami teqballa na świecie są byli znani piłkarze Ronaldinho i Carles Puyol. W Polsce za promocję dyscypliny odpowiadają Listkiewicz, najlepszy polski sędzia piłkarski Szymon Marciniak oraz byli zawodnicy Piotr Dziewicki i Paweł Golański. Ubiegłoroczny finał Teqball World Series na Małym Rynku, próbie generalnej przed igrzyskami europejskimi, promował z kolei Łukasz Piszczek.