Ikea pomaga w czasach pandemii. Przekazała m.in. płótno do szycia maseczek

fot. materiały prasowe

Krakowski sklep wspomógł również Krakowskie Pogotowie Ratunkowe i szpital Żeromskiego. Produkty okazały się przydatne do pakowania maseczek i zabezpieczania próbek wysyłanych do laboratorium.

Pracownicy sklepów Ikea oferują wsparcie lokalnym placówkom. Szpitale, a także inne podmioty otrzymały niezbędne produkty, których zastosowanie niejednokrotnie jest znacznie szersze od ich pierwotnego przeznaczenia. W Małopolsce dary otrzymały Krakowskie Pogotowie Ratunkowe i Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego.

Woreczki strunowe do przechowywania i mrożenia żywności okazały się dobrym rozwiązaniem do szczelnego pakowania maseczek i zestawów ochronnych oraz do zabezpieczania próbek z wymazami przy ich wysyłce do laboratoriów. Z akcesoriów pomocne okazały się również spryskiwacze i dozowniki, które dobrze sprawdzają się jako pojemniki na środki do dezynfekcji czy mydło w płynie. Szpitale otrzymały też kosze do segregacji odpadów, których brakuje ze względu na powszechne wykorzystywanie jednorazowych zabezpieczeń.

Ikea przekazała także łóżka z materacami i kompletami pościeli dla pacjentów, a także koce dla lekarzy, którzy w ostatnim czasie często muszą odpoczywać i nocować w szpitalu. Z kolei płótno bawełniane jest wykorzystywane do szycia maseczek.

Błyskawiczna pomoc

– Na pomoc zespołów oddziału wewnętrznego szpitala Żeromskiego udało nam się zareagować błyskawicznie. Było konieczne, by wszyscy zostali na miejscu, bez możliwości opuszczenia placówki. Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników, lekarze i pielęgniarki jeszcze tego samego dnia mogli zregenerować siły w bardziej przyjaznych dla nich warunkach. Chociaż w ten sposób mogliśmy im podziękować za ich ciężką pracę – mówi Urszula Wilczak, dyrektor sklepu w Krakowie.

„Podczas tej wyjątkowej sytuacji, nie zapominamy również o małych pacjentach, którzy potrzebują uwagi i odrobiny zabawy. Z powodu zagrożenia częstotliwość odwiedzin została mocno ograniczona, przez co dzieci przebywające w szpitalu mogą czuć się bardziej samotne niż zwykle. Ikea postanowiła wesprzeć je podczas tego trudnego dla nich momentu, przekazując do lokalnych ośrodków medycznych zestawy składające się z zeszytów ćwiczeń, kredek i pacynek” – informuje Ikea.

comments powered by Disqus